برپایی اردوی مشترک کوهنوردان ایتالیا و اردبیل در یخچال های سبلان ، 1500 کوهنورد اردبیلی بیمه شدند

به گزارش سافاری رو، دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل گفت: در حال حاضر یک هزار و 500 ورزشکار کوهنورد اردبیلی زیرپوشش بیمه ورزشی قرار دارند.

برپایی اردوی مشترک کوهنوردان ایتالیا و اردبیل در یخچال های سبلان ، 1500 کوهنورد اردبیلی بیمه شدند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش سافاری رو از اردبیل، حسن تمجید عصر امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس طبیعت در جمع سافاری رو در اردبیل گفت: هم اکنون در سطح استان اردبیل 2 هزار و 100 کوهنورد در حال فعالیت هستند که از این تعداد تاکنون یک هزار و 500 وزشکار زیرپوشش بیمه قرار گرفته اند و اولویت ما زیر پوشش قرار دادن تمامی کوهنوردان استان اردبیل است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان اردبیل نیز 600 ورزشکار کوهنورد فعالیت ورزشی دارند، اضافه کرد: یکی از اولویت های دیگر ما ساماندهی ورزشکاران کوهنورد است که تاکنون در این زمینه اقدامات بسیار خوبی از سوی هیئت کوهنوردی استان اجرا شده است.

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل توضیح داد: با رایزنی های اجرا شده اردو و برنامه های مشترک بین ورزشکاران کوهنورد کشور ایتالیا و استان اردبیل در یخچال های سبلان اردبیل برگزار می گردد و این برنامه ورزشی فرصتی بسیار مناسب برای ارتقای قدرت کوهنوردان اردبیلی در عرصه های ملی و بین المللی است که امید داریم این برنامه نتایج مثبتی برای ورزش کوهنوردی استان اردبیل نیز به همراه داشته باشد.

تمجید اعلام کرد: دوره های کوهنوردی نیز با حضور مربیان مطرح استانی در دامنه ها و یخچال های کوه سبلان به صورت مستمر برگزار می گردد و در صدد هستیم رشته کوهنوردی استان را از حالت سنتی به حالت کلاسیک ارتقا کنیم که در این زمینه تمهیدات لازم اجرا شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون کوهنوردی استان اردبیل درخشش خوبی در عرصه های ملی و بین المللی ثبت نموده است، اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم ورزش کوهنوردی استان اردبیل را به همگان معرفی کنیم باید برنامه های راهبردی اتخاذ و ظرفیت های طبیعی و با علم مربیان مطرح جهان انجام گردد که این امر یک گام اساسی است و در این زمینه در صدد هستیم این اولویت ها را شکوفا دهیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 700

به "برپایی اردوی مشترک کوهنوردان ایتالیا و اردبیل در یخچال های سبلان ، 1500 کوهنورد اردبیلی بیمه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی اردوی مشترک کوهنوردان ایتالیا و اردبیل در یخچال های سبلان ، 1500 کوهنورد اردبیلی بیمه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید