برگزاری نخستین دوره آزمون های آنلاین مسابقه کتابخوانی در دانشگاه تهران

به گزارش سافاری رو، معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی از برگزاری نخستین دوره از آزمون های آنلاین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت ویژه دانشجویان دانشگاه های تهران اطلاع داد.

برگزاری نخستین دوره آزمون های آنلاین مسابقه کتابخوانی در دانشگاه تهران

به گزارش حوزه جمال رحیمیان معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران از برگزاری نخستین دوره از آزمون های آنلاین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت ویژه دانشجویان دانشگاه های تهران، فردا (چهارشنبه 7 خردادماه) اطلاع داد و گفت: زمان برگزاری آزمون از ساعت 12 تا 13 است که در صورت استقبال احتمال تمدید آن وجود دارد.

او با بیان این که در نخستین مرحله برگزاری طرح هشت بهشت (مجموعه مسابقات کتابخوانی دانشجویان دانشگاه های تهران و البرز) 200 دانشجو از دانشگاه های استان های تهران و البرز ثبت نام نموده اند، در ادامه اظهار کرد: تا انتها برگزاری آزمون امکان ثبت نام و شرکت در آن وجود دارد و شرکت نمایندگان در این آزمون باید به 20 پرسش 4 گزینه ای پاسخ دهند و برای پاسخ های غلط نمره منفی لحاظ نمی گردد. هر دانشجویی فقط یک بار می تواند در این دوره از آزمون مجازی شرکت کند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران توضیح داد: فرد جهت ورود به صفحه آزمون باید وارد صفحه سایت اصلی به نشانی bookrc.ir گردد نام کاربری و پسورد خود (کد ملی) را وارد نموده و به پرسش ها پاسخ دهد که البته در صورت فراموش کردن نام کاربری امکان باز یادآوری آن وجود دارد.

دانشگاه تهران در مقطع دکتری دانشجوی استعداد درخشان می پذیرد

رحیمیان توضیح داد: کتاب علی از زبان علی با موضوع زندگانی امیر مومنان علی (ع) نخستین کتابی است که دانشجویان باید طی مدت 12 دقیقه به پرسش های آن پاسخ دهند. هر پرسش در یک صفحه درج شده که پس از پاسخ دادن دانشجو ملزم به انتخاب گزینه ثبت است.

او یادآوری کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده مقرر شده است به ازای هر 150 شرکت نماینده 4 برگزیده داشته باشیم که در صورت شرکت کردن هر 200 دانشجو (در این دوره) احتمالاً در نهایت از 5 برگزیده تقدیر می گردد.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ادامه داد: نتیجه مسابقه پنج شنبه 9 خرداد (فردای زمان برگزاری) در سایت اصلی اعلام خواهد شد.

رحیمیان گفت: دانشجویانی که در این دوره از مسابقه شرکت می نمایند می توانند برای شرکت در آزمون های بعدی ثبت نامی نداشته باشند و کسانی که فرصت ثبت نام در این دوره (مسابقه آنلاین کتابخوانی) را از دست می دهند می توانند در آزمون های بعدی شرکت نمایند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان این که در صدد هستیم تا این طرح در فاز دوم به صورت سراسری برای همه دانشجویان دانشگاه های کشور برگزار گردد، اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح ملی معرفی سالانه 8 عنوان کتاب به دانشجو جهت مطالعه است تا دانشجو بتواند در یک دوره آموزشی 4 ساله 32 عنوان کتاب غیر درسی را مطالعه نموده باشد. انتخاب این کتاب ها کارشناسی شده و با مشورت شماری از اساتید و دانشجویان رشته های مختلف است بی تردید این 32 عنوان کتاب، کتاب های ارزنده ای برای افزایش سطح علمی و فرهنگی دانشجویان کشور خواهد بود.

براساس این گزارش، مسابقه آنلاین کتابخوانی هشت بهشت با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران و معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1140

به "برگزاری نخستین دوره آزمون های آنلاین مسابقه کتابخوانی در دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین دوره آزمون های آنلاین مسابقه کتابخوانی در دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید