ترودو: واردات گاز کانادا به آلمان کار آسانی نیست (تور ارزان آلمان)

به گزارش سافاری رو، نخست وزیر کانادا تنوع بخشی اروپا به منابع گازی خود را سخت خواند.

ترودو: واردات گاز کانادا به آلمان کار آسانی نیست (تور ارزان آلمان)

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا دوشنبه اذعان کرد حتی اگر کشور های اروپایی بخواهند منابع متنوعی را برای تأمین گاز خود انتخاب نمایند تا کمتر به روسیه وابسته باشند، واردات گاز کانادا به آلمان کار آسانی نخواهد بود.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترودو در کنفرانس خبری مشترک با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در مونترال، با اشاره به فاصله قابل توجه بین میادین گازی در غرب این کشور و بنادر حاشیه سواحل اقیانوس اطلس، احتمال کمی داد که بتوان گاز طبیعی مایع را تحویل داد.

ترودو گفت: ما گزینه ها را آنالیز می کنیم تا ببینیم آیا منطقی است گاز طبیعی مایع را صادر کنیم و آیا صادرات مستقیم به اروپا سودآور است یا خیر.

اولاف شولتس که به کانادا سفر نموده است نیز در این کنفرانس خبری گفت برلین ساخت زیر ساخت ها در بنادر و بعلاوه لوله های انتقال گاز را سرعت می بخشد تا واردات گاز طبیعی مایع افزایش پیدا کند و به این منظور به کشور هایی مانند کانادا روی می آورد.

شولتس اضافه نمود، آلمان می خواهد به وابستگی به تأمین گاز خود به وسیله روسیه انتها دهد.

کانادا در سواحلی که در حاشیه اقیانوس اطلس دارد دارای انتهاه های گاز طبیعی مایع نیست و برای آنکه بتواند به اروپا گاز صادر کند، باید چنین انتهاه هایی را بسازد. علاوه براین، خط لوله گاز جدیدی ضروری است تا گاز را از استان آلبرتا در غرب کانادا به سواحل شرقی این کشور انتقال دهد و این امر نیازمند هزینه های حمل و نقل بالاست.

از زمانی که روسیه به تدریج انتقال گاز به اروپا را کاهش داده، مسئله امنیت انرژی آلمان که به شدت به گاز روسیه وابسته است، حادتر شده است.

خبرنگاران بین الملل اروپا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 23 آبان 1402 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2240

به "ترودو: واردات گاز کانادا به آلمان کار آسانی نیست (تور ارزان آلمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترودو: واردات گاز کانادا به آلمان کار آسانی نیست (تور ارزان آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید