تصویب 100 هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا

به گزارش سافاری رو، وزیر صمت گفت: علاوه بر 75 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که برای حمایت از واحد های تولیدی آسیب دیده از کرونا تصویب شده بود، امروز هم رئیس جمهور گفت: 100 هزار میلیارد تومان دیگر برای حمایت از کسب و کار ها در نظر می گیریم.

تصویب 100 هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت که به صورت زنده از شبکه خبر پخش شد، گفت: بعد از شیوع بیماری کرونا تولید برخی اقلام بهداشتی مورد نیاز 8 برابر افزایش یافت. همچنین تولید ماسک سه لایه و معمولی 4 برابر افزایش پیدا کرد. البته این غیر از صنوفی است که به صورت پراکنده به تولید این اقلام می پردازند که جزو آمار به شمار نمی رود.

وی ادامه داد: این صنوف با احساس مسؤولیت برای خدمت به مردم پای کار آمدند و به تولید اقلامی مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده پرداختند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: برخی از خطوط تولید موقتا تولید محصولات خود را متوقف کرده اند و به تولید اقلام ضدعفونی کننده و بهداشتی پرداختند.

به گفته رحمانی وزارت صنعت و وزارت بهداشت برای تولید فوری اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده تسهیلاتی در نظر گرفت و مجوز های فوری برای واحد های تولیدی در نظر گرفت تا نیاز مردم تأمین شود و در جایی که نیاز به واردات بود انجام شد و برای برخی از محصولات نیز صادرات ممنوع شد تا نیاز داخل تأمین شود.

وی همچنین در مورد تسهیلاتی که به واحد های تولیدی آسیب دیده در نظر گرفته شده است گفت: تعدادی از کسب و کار ها متحمل خسارت شدند. دولت تصویب کردم 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان به نرخ 12 درصد در اختیار این واحد ها قرار گیرد و در حال حاضر این تسهیلات در حال پرداخت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همچنین اصناف و حوزه های حمل و نقل مسافری، هتل ها نیز از کرونا آسیب هایی دیده اند که الان آیین نامه های مربوط به پرداخت تسهیلاتی به این اصناف در حال تدوین است و همچنین برای رعایت حال تولید کنندگان بدهی شرکت های خدمات رسان و تولیدی استمهال می شود و قرار شد، یک مهلت چند ماهه به این واحد های تولیدی بدهند.

رحمانی اضافه کرد: همچنین مقرر شد در حوزه هایی که آسیب دیده اند توسط بیمه تأمین خسارت شوند.

وی همچنین گفت: امروز رئیس جمهور گفت 100 هزار میلیارد تومان دیگر نیز از منابع ارزی برای حمایت از تولید و رونق کسب و کار ها در نظر می گیریم تا واحد های تولیدی دوباره به رونق برگردند.

به گزارش فارس، امروز چهارشنبه طبق روال هفته های پیش با وجود روز طبیعت و تعطیل رسمی، اما جلسه هیأت دولت برگزار گشت که بخشی از آن به صورت زنده از شبکه خبر پخش شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1015

به "تصویب 100 هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب 100 هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید