کم رنگ شدن حضور نمکی در جلسات دولت، آیا وزیر بهداشت استعفا داده است؟

به گزارش سافاری رو، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی علیرغم حضور مستمر در جلسات هیات دولت در مدت تصدی مسئولیت؛ در دو جلسه اخیر اعضای کابینه و ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور کم رنگی داشته است.

کم رنگ شدن حضور نمکی در جلسات دولت، آیا وزیر بهداشت استعفا داده است؟

به گزارش گروه اجتماعی سافاری رو، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی علی رغم حضور مستمر در جلسات هیات دولت در سال های اخیر، در دو جلسه اخیر اعضای کابینه و ستاد ملی مبارزه با کرونا نقش و حضور کم رنگی داشته است. همچنین تصاویر نشان می دهد سکاندار بهداشت کشور در دو جلسه اخیر هیات دولت هم حاضر نبوده است.

این موضوع در حالی رخ داد که در روز های گذشته اخباری از استعفای اجباری و یا اختلاف بین نمکی و روحانی منتشر شد. هر چند وزرات بهداشت طی بیانیه ای اظهارات نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی را که بیان نموده بود، رئیس دفتر رئیس جمهور، سعید نمکی را تهدید نموده که در صورتی که با دولت هماهنگ نباشد، باید استعفا کند را تکذیب کرد، اما اتفاقات اخیر تایید کننده اظهارات ابوالفضل ابوترابی است.

لازم به ذکر است، 15 فروردین ماه بود که سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به حسن روحانی تاکید نمود: متأسفانه ناگهان اخیرا بدون اطلاع ستاد، نامه ای توسط قائم مقام محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت (سرپرست کنونی و وزارت صمت) به کلیه استان ها ابلاغ شده که عملا دستور العمل اداری برای بازگشایی کلیه مشاغل و مراکز کسب و کار تلقی می گردد که این شیوه با نقش، مسئولیت و صندلی ستاد ملی مقابله با کرونا مغایرت دارد.

نمکی در این نامه ضمن هشدار نسبت به عواقب این دستورالعمل نوشت: قویا اعلام می کنیم هرگونه تصمیم آتش به اختیار توسط هر دستگاه دولتی، غیر دولتی، فرهنگی و مذهبی که مورد تایید نباشد، شعله هایش به سرعت دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

حال با گذشت قریب به 60 روز از این نامه شاهد فرایند صعودی فوتی های ویروس کرونا هستیم. این اتفاق در حالی رقم می خورد که روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا از بازگشایی قهوه خانه ها به عنوان یکی از بستر های محتمل انتقال این ویروس اطلاع داد.

لازم به ذکر است تا کنون هیچ نهاد رسمی استفعای وزیر بهداشت را تایید ننموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1183

به "کم رنگ شدن حضور نمکی در جلسات دولت، آیا وزیر بهداشت استعفا داده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم رنگ شدن حضور نمکی در جلسات دولت، آیا وزیر بهداشت استعفا داده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید