تعداد آتش سوزی بوستان های تهران؛ 4 مورد عمدی بود ، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند

به گزارش سافاری رو، استاندار تهران با اشاره به اقدامات اجرا شده در این استان برای مواقع بحرانی، تعداد آتش سوزی های اخیر را در بوستان های تهران 25 مورد بیان نمود.

تعداد آتش سوزی بوستان های تهران؛ 4 مورد عمدی بود ، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند

به گزارش سافاری رو به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه برگزاری پنجمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران در جمع سافاری رو در پاسخ به سوالی در خصوص آتش سوزی های اخیر بوستان ها در تهران، گفت: در اوایل امسال بارندگی های خوبی داشتیم و همین امر سبب رشد علف های هرز در مراتع و بوستان های تهران شده است که با افزایش گرمای هوا و شدت تابش آفتاب بعضا به صورت سهوی آتش سوزی هایی شکل می گیرد.

وی ادامه داد: البته مواردی از آتش سوزی ها نیز به صورت عمدی صورت گرفته که مسببان حادثه دستگیر شده اند. البته این آتش سوزی ها در مجموع حدود 25 مورد بوده که حدود سه تا چهار مورد آنها عمدی بوده که قطعا مسببین به مجازات خود خواهند رسید.

وی تاکید کرد: عمده آتش سوزی ها بر اثر باقیمانده ضایعات پلاستیکی است که انتظار می رود شهروندان در خصوص رها کردن این ضایعات در طبیعت دقت نظر را داشته باشند. خوشبختانه آمادگی لازم در دستگاه ها برای نظارت و مقابله با این موارد نیز شکل گرفته است.

وی همچنین گفت: برای اتخاذ تدابیر لازم جهت ایجاد آمادگی آحاد جامعه و دستگاه های ذیربط این جلسه تشکیل شد و در راستای آن دستگاه هایی همچون هلال احمر، آب منطقه ای، آبفا، مسکن و شهرسازی، شهرداری و موسسه ژئوفیزیک گزارش هایی ارائه کردند.

وی اضافه کرد: دستگاه های مختلف وظایف خاصی را عهده دار هستند که بر اساس تقسیم کار ملی و استانی که در قانون پیش بینی شده هر یک از آنها باید وظایف خود را اجرا کنند. البته مقرر شد این دستگاه ها بار دیگر وظایف خود را مرور و احصا کنند و در این راستا علاوه بر ارائه گزارش اقدامات خود، نیازمندی های خود را نیز اعلام کنند.

وی ادامه داد: مقرر شد هلال احمر برای آموزش های همگانی، اسکان اضطراری و سایر وظایف خود از ظرفیت ها و امکانات دستگاه های دیگر استفاده کند. همچنین خوشبختانه با دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه نسبت به تامین اقلام پایگاه های هلال احمر اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: در حوزه تامین آب شرب در مواقع اضطراری نیز تا پایان امسال 102 مخزن آب اضطراری برای مواقع بحران مورد بهره برداری قرار می گیرد و مابقی آنها نیز تا پایان سال 1403 تامین و به بهره برداری می رسند.

استاندار تهران تاکید کرد: بناهایی همچون 16 بیمارستانی که در خط گسل زلزله قرار گرفته اند توسط دانشگاه های علوم پزشکی مقاوم سازی و یا جایگزینی بیمارستان ها انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر وجود نگرانی در خصوص 3200 هکتار بافت فرسوده در تهران اضافه کرد: پیشنهاد است که هر چه سریع تر نوسازی بافت های فرسوده در دستور کار قرار گیرد و مقرر شده گزارشی در خصوص اقدامات این حوزه در این جلسه ارائه شود و تا نوسازی بافت های فرسوده، مقاوم سازی آنها انجام شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1170

به "تعداد آتش سوزی بوستان های تهران؛ 4 مورد عمدی بود ، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد آتش سوزی بوستان های تهران؛ 4 مورد عمدی بود ، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید