تکذیب کمبود بذر چغندرقند در کشور، سلامت 500 محصول کشاورزی تأیید شد

به گزارش سافاری رو، عباس کشاورز در حاشیه مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی با بیان اینکه استانداردهای کشور ما درباره سلامت محصولات کشاورزی از کشورهای اروپایی 7 برابر سختگیرانه تر است، گفت: سال جاری 500قلم محصول کشاورزی را در آزمایشگاه ها مورد آنالیز قرار دادیم که سلامت آنها کاملاً مورد تأیید بود.

تکذیب کمبود بذر چغندرقند در کشور، سلامت 500 محصول کشاورزی تأیید شد

به گفته کشاورز، محصولات مورد آزمایش قرار گرفته در حوزه های مختلف از جمله گندم، صیفی جات، خیار، سیب زمینی و غیره بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به عنوان مثال در کشورهای دیگر حد مجاز فلز آرسنیک 15 پی پی ام است، توضیح داد: این عدد در کشور ما 5 پی پی ام است بنابراین جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی در باره مباحث گفته شده مبنی بر اینکه کمبود بذر باعث شده سطح زیر کشت چغندر قند 50 درصد کاهش پیدا کند، اضافه نمود: 5 هزار و 500 تن بذر چغندر قند وارد کشور شده و در شهریور، مهر و آبان نیز به اندازه سال گذشته واردات انجام داده ایم. بنابراین جای نگرانی در این زمینه نیست.

کشاورز درباره اینکه در صورت قطع روابط با کشورهایی مانند چین و هند در اردی بهشت ماه نهاده های کشاورزی را از چه طریق تأمین خواهیم کرد، اضافه نمود: تحریم برای بخش کشاورزی مسئله ای ایجاد نمی کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: به عنوان مثال میزان سموم مورد احتیاج کشور 28 هزار تن است که 22 هزار تن آن را در 9 ماه گذشته وارد کشور و ذخیره نموده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 198

به "تکذیب کمبود بذر چغندرقند در کشور، سلامت 500 محصول کشاورزی تأیید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب کمبود بذر چغندرقند در کشور، سلامت 500 محصول کشاورزی تأیید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید