جزئیات طرح مسکن ملی اقساطی

به گزارش سافاری رو، از ابتدا گفته شده که به متقاضیان مسکن ملی وام تعلق می گیرد و اقساط آن حدود 2.5 میلیون تومان است. اما موضوع مسکن ملی اقساطی با مبلغ هفت میلیون تومان برای هر قسط چیست؟

جزئیات طرح مسکن ملی اقساطی

به گزارش تجارت نیوز، امروز پنجمین مرحله ثبت نام مسکن ملی به اتمام می رسد. هدف این طرح که از سال 98 آغاز شد ساخت 400 هزار واحد تا انتها دولت روحانی بود، اما محدود واحد هایی هستند که به متقاضیان تحویل داده شده است.

قرار بود متقاضیان با این شرایط ثبت نام نمایند:

آورده اولیه: متقضیان 30 درصد ارزش ملک

مبلغ وام: وام 75 تا 100 میلیون تومان

اقساط وام: اقساط وام 75 میلیون تومانی یک میلیون و 200 هزار و برای وام 100 میلیون تومانی یک میلیون و 700 هزار تومان

سود بانکی وام: 18 درصد

زمان بازپرداخت وام: 12 ساله

شرایط مسکن ملی اقساطی

اگرچه این شرایط از ابتدا تا به امروز تغییر نموده و بعضی از متقاضیان مبلغ بیشتری پرداخت نموده اند؛ اما برای بعضی از مردم پیامک هایی با این متن ارسال شده است: آغاز ثبت نام طرح مسکن ملی اقساطی/ رزرو پیامکی پیگیریها برای این موضوع حاکی از این است که اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران به دنبال ثبت نام از مردم برای مسکن ملی اقساطی است.

یکی از اپراتور های این اتحادیه می گوید: ثبت نام مسکن ملی اقساطی از طرف اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران آغاز شده است. این پروژه ها خصوصی هستند و با طرح مسکن ملی دولت فرق دارد. پروژه های مسکن ملی اغلب اطراف شهر تهران و نقاط فرسوده هستند، اما پروژه های ما داخل خود تهران است.

اقساط این مسکن بسته به مبلغ آورده هر پروژه متفاوت است. توضیحاتی که این اپراتور برای مسکن ملی اقساطی می گوید به این توضیح است:

تعداد اقساط: 48 تا 60 ماهه

حداقل پیش پرداخت: 90 میلیون تومان

حداقل مبلغ هر قسط: 7 میلیون تومان

مبلغ تمام شده مسکن: مبلغ تمام شده این پروژه های در نقاط مختلف تهران متفاوت است. به طور مثال در شهر ری متری 15 میلیون تومان، در خیابان اشرفی اصفهان 30 میلیون تومان و چیتگر متری 38 میلیون تومان است.

کمترین مبلغ یک واحد: یک میلیارد و 500 میلیون تومان در چیتگر است.

هیچ زمانی مسئولان بحث اقساط در مسکن ملی را مطرح ننموده اند. در واقع اتحادیه تعاونی های شهر تهران از طرح مسکن ملی که قرار بود به خانه دار شدن اقشار کم درآمد یاری کند، برای فروش پروژه های خود استفاده می نماید.

وزارت راه و شهرسازی هیچ توضیحی در این خصوص نداده و پیگیری ها از این وزارتخانه نیز که متولی اجرای طرح مسکن ملی است به نتیجه نرسید.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1802

به "جزئیات طرح مسکن ملی اقساطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح مسکن ملی اقساطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید