جهانگیری قول داد: موانع گردشگری را برمی داریم

معاون اول رئیس جمهور از عزم جدی دولت برای حذف موانع پیش روی صنعت گردشگری اطلاع داد و گفت: برای تبادل تجربیات و انجام سرمایه گذاری های مشترک آمادگی داریم.

جهانگیری قول داد: موانع گردشگری را برمی داریم

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری - معاون اول رییس جمهور - در مراسم افتتاحیه کنفرانس همدان 2018 با اشاره به صندلی و ظرفیت گردشگری ایران اعلام کرد: گردشگری ظرفیت مهمی برای نزدیکی کشورها و یافتن راهکار های منطقی در مشکلات منطقه ای دارد. مجمع گفت وگوی همکاری آسیا به عنوان سازمان گسترده و فراگیر فرصت این هم اندیشی و نزدیکی دیدگاه ها و غلبه بر چالش ها را فراهم نموده که باید از آن استفاده مطلوب و جامع کرد. در چارچوب این مجمع می توان همکاری و تعامل سازنده ای بین کشورهای آسیا فراهم کرد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: مصمیم با برنامه ریزی صحیح و همه جانبه نگر توأم با آینده نگری و استفاده از تجربه دیگر ملل آسیایی در تعامل مثبت و همه جانبه با ایجاد زیرساخت های بیشتر و مناسب، صنعت گردشگری را جایگزین منابع و سایر درآمدها به ویژه نفت قرار دهیم.

جهانگیری در ادامه به رفتار و سیاست های کشور آمریکا اشاره نمود و اضافه نمود: در شرایطی که باید از ظرفیت دیپلماسی برای حل مشکلات جامعه بین المللی و نزدیکی ملت ها در جهت گسترش صلح و امنیت پایدار استفاده کنیم، رفتارهای خارج از عرف رئیس جمهور آمریکا در قبال مردم ایران و خروج یک جانبه از برجام و اعمال تحریم های یک جانبه به رغم پایبندی ایران به تمام تعهداتش که به تأیید آژانس بین المللی رسیده است نشان از عدم درک صحیح مقامات آمریکا از مسائل بین الملل و راهکار های مبتنی بر دیپلماسی و گفت وگو دارد.

وی با محکوم کردن رفتار غیرقانونی و سیاست غلط دولت آمریکا بار دیگر تأکید کرد: از جامعه بین المللی می خواهیم با ایستادگی در برابر این سیاست های غلط عملا ثابت نمایند در جهانی جهانی تحریم ابرازی ناکارآمد و منسوخ گردیده است و نمی تواند برای ملت ها مانع ایجاد کند.

وی اعلام کرد: به رغم تحریم ها ما مصمیم با ایجاد تعامل در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری با همه کشورها مخصوصا در حوزه آسیا سرمایه گذاری های مشترک داشته باشیم و از هم وطنان ایرانی از اقصی نقاط جهان استقبال می کنیم. آماده ایم دانش خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهیم و از دانش آن ها استفاده کنیم.

او سپس با ابراز امیدواری از انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیا که ایران را مسیر تحول قرار دهد، گفت: امیدواریم ظرفیت بالای این استان در بخش های مختلف به مردم کشورهای آسیایی و همه جهان شناسانده گردد و همدان به عنوان مقصد جدید گردشگری مورد اقبال قرار گیرد.

جهانگیری در انتها سخنانش اعلام کرد: علاقه مند بودم در این سفر به شهرهای ملایر، تویسرکان، اسدآباد و نهاوند طبق قولی که داده بودم بروم و قرار بود درباره توسعه استان و طرح های آن ها صحبت هایی داشته باشم اما این رویداد همزمان با برنامه های هفته دولت شد اما محروم از ادامه سفر هستم ولی قول می دهم در اولین فرصت به این استان برگردم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1397 بروزرسانی: 1 آبان 1397 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 23

به "جهانگیری قول داد: موانع گردشگری را برمی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری قول داد: موانع گردشگری را برمی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید