خاوازی از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران بازدید کرد

به گزارش سافاری رو، تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران بازدید کردند.

خاوازی از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران بازدید کرد

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی به همراه علی مؤیدی خرم آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران در وزارت جهاد کشاورزی بازدید کردند. در این بازدید، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با کارشناسان و محققین این مرکز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مشاور وزیر و مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی در این بازدید، با ارائه گزارشی از عملکرد مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران، اظهار کرد: این مرکز تمامی سامانه هایی را که در بخش های مختلف تولید، بازار، زیرساخت، خدمات، تحقیقات و منابع پایه که در 40 سال گذشته در وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده اند را تجمیع کرده و با متمرکز کردن اطلاعات در یک جا، قدرت تصمیم سازی مدیران را افزایش می دهد.

مهرزاد خرد افزود: این مرکز به گونه ای طراحی و ایجاد شده که نقش اصلی تولید داده در بخش کشاورزی و بهره مندی از اطلاعات را بهره برداران ایفا کنند.

وی شرح داد: برای جمع آوری داده های درست، بانک اطلاعات کشاورزی ایران را راه اندازی کرده ایم و با استفاده از ظرفیت های موجود در وزارتخانه و صرف کمترین هزینه، امروز بیش از 13 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی دارای نقشه با مختصات UTM هستند و اطلاعات توصیفی مربوط به هر واحد تولیدی اعم از واحد تولید زراعی، باغی، دام، طیور، آبزیان، صنایع کشاورزی و مراکز ارائه دهنده خدمات کشاورزی بر روی سامانه موجود است.

مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی ادامه داد: گام بعدی ما توسعه اینترنت اشیا است که عملیات اجرایی آن از زنجیره ها شروع شده و در ابتدا وارد زنجیره طیور شده ایم و با نصب حسگرهای محیطی در واحدهای تولیدی و با هوشمندسازی خودروهایی که حامل جوجه یک روزه، مرغ زنده، فرآورده های خام دامی و نهاده های دامی و کشاورزی هستند، بهترین بهره وری و امکان را در اختیار بهره برداران قرار خواهیم داد.

مرکز پایش، گامی مثبت در بخش کشاورزی کشور

همچنین رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ایجاد مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران را گامی مثبت در بخش کشاورزی دانست و اظهار کرد: از وزیر جهاد کشاورزی بابت ایجاد این مرکز بسیار تشکر می کنم، این اقدام نیاز کشاورزی کشور است و امیدواریم این مرکز بتواند سرمایه های ملی کشور را صیانت کند.

وی ادامه داد: باید میزان استفاده کشور را از این مرکز رصد و پایش افزایش دهیم و حداکثر استفاده را در همه موضوعات از این بخش ببریم.

مؤیدی تاکید کرد: یکی از بخش هایی که می تواند از این مرکز حداکثر استفاده را ببرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و امیدواریم با همدلی که ایجاد شده از امکانات این فضا و مرکز بهره مند شویم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1823

به "خاوازی از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاوازی از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید