دستگاه قضایی دست سودجویان را رو کند

به گزارش سافاری رو، دکتر سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن رد ادعاهای فردی با عنوان جعلی دانشجوی دانشکده دندانپزشکی خواهان رسیدگی فوری مسئولان قضایی و انتظامی برای پیشگیری از تکرار این اقدامات شد.

دستگاه قضایی دست سودجویان را رو کند

به گزارش سافاری رو به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معاون آموزشی این دانشگاه گفت: به طور قطع و یقین این فرد هیچگونه رابطه آموزشی با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نداشته و طبق سوابق آموزشی، هیچ ثبت نامی از وی انجام نشده است.

دکتر ضیایی همچنین در مورد درج نمره یا اخذ شهریه از این فرد نیز شرح داد: از فرد یاد شده که با عنوان جعلی دانشجو در برخی فضاهای آموزشی دانشکده دندانپزشکی حضور یافته است هیچ شهریه ای دریافت نشده و در هیچ آزمونی برای وی نمره ثبت نشده است.

ضیایی همچنین تأکید کرد: اگرچه این فرد با ترفندهای مختلف بارها وارد دانشکده شده است اما به دلیل فقدان رابطه آموزشی با دانشگاه، در نهایت هیچگونه مدرکی برای او صادر نمی شد و حضور صرف و شنونده آزاد در کلاس نتیجه ای برای فرد نخواهد داشت.

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به ابهامات ایجاد شده از سوی برخی افراد در فضای مجازی صراحتاً گفت: در سیستم آموزشی و بخصوص دانشگاه های سراسری، پذیرش دانشجو کاملاً نظام مند و ساختارمند است و بر اساس برگزاری کنکور و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت می باشد. بنابر این مباحث مطرح شده در مورد فروش جایگاه به کلی کذب و همچنین قابل پیگرد قضایی است.

دکتر ضیایی سوء استفاده سودجویان از انگیزه داوطلبان در جهت رقابت برای رسیدن به دانشگاه های تراز اول نظیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را زمینه ساز بروز برخی شایعات دانست و عنوان نمود: برخی موسسات با مخدوش کردن ذهن خانواده ها و با وعده های واهی نظیر ثبت نام در رشته های علوم پزشکی در ازای دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به کلاهبرداری و سودجویی می نمایند.

وی به اقدامات غیرقانونی و برنامه ریزی شده مافیای کنکور اشاره نمود و گفت: باید ماجرای ورود دانشجوی متقلب به دانشکده تراز اول دندانپزشکی کشور را وسیع تر دید. این فرد به طور غیر قانونی وارد ساختمان این دانشکده می گردد، همزمان با جعل عنوان در رسانه ملی حاضر می گردد و خود را زیر چتر یک موسسه آموزشی به عنوان رتبه برتر کنکور به طور مکرر در برخی شبکه ها معرفی کند و در قاب سوم، به طور گسترده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حضور پیدا نموده و به جذب سرمایه اجتماعی و طعمه های خود می پردازد. یعنی در سه فضا حضور جعلی داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه عنوان نمود: این فرد با علم به اینکه حضور غیر قانونی او در نهایت منجر به صدور هیچ گونه مدرک نمی گردد، باز هم اقدام به جعل عنوان و حضور در فضای آموزشی می نماید. این مطلب نشان می دهد اهداف دیگری را تعقیب می نموده است.

دکتر ضیایی گفت: این اقدامات طراحی شده نیازمند ورود مراجع قضایی و دستگاه های نظارتی است تا اهداف واقعی این افراد آشکار گردد.

وی خواهان برخورد جدی با اینگونه اقدامات برنامه ریزی شده و افراد کلاهبردار شد تا دیگر سودجویان امکان تکرار چنین اقداماتی پیدا ننمایند.

دکتر ضیایی در سرانجام از رسیدگی دقیق به این موضوع از سوی دانشگاه اطلاع داد و عنوان نمود: با بی مبالاتی هر یک از کارکنان دانشکده که منجر به حضور غیر قانونی این فرد در فضای آموزشی شده باشد برخورد قانونی لازم به عمل می آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 505

به "دستگاه قضایی دست سودجویان را رو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه قضایی دست سودجویان را رو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید