راندمان نیروگاه های حرارتی تا انتها سال به 40 درصد افزایش می یابد

به گزارش سافاری رو، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل شرکت فراوری برق حرارتی گفت: راندمان نیروگاه های حرارتی برق تا سرانجام سال به 40 درصد افزایش می یابد.

راندمان نیروگاه های حرارتی تا انتها سال به 40 درصد افزایش می یابد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محسن طرز طلب با اشاره به اینکه راندمان نیروگاه های حرارتی برق در سال گذشته برای اولین بار به 39 درصد رسید، اضافه نمود: تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی، استفاده از توربین های گازی با فناوری جدید، ارتقاء واحد های گازی و بازنشسته کردن نیروگاه های فرسوده از برنامه های افزایش راندمان در نیروگاه های حرارتی است.

وی با اشاره به ابلاغ سند انرژی جدید به صنعت برق گفت: طبق این سند تا سال 1420 راندمان نیروگاه های حرارتی کشور باید به 50 درصد برسد که نیازمند سرمایه گذاری های سنگین خواهد بود.

مدیرعامل شرکت فراوری برق حرارتی ادامه داد: راندمان نیروگاه های حرارتی در کشور های پیشرفته دنیا که ظرفیت فراوری آن ها به کشور ما نزدیک است معادل 37.3 درصد است و این در حالی است که این رقم هم اکنون در نیروگاه های ایران 39 درصد و البته بیشتر از نیروگاه های حرارتی بسیاری از کشور های دنیا است.

طرزطلب با اشاره به برنامه ریزی های اجرا شده برای راه اندازی 7500 مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی جدید با سرمایه گذاری بخش خصوصی اضافه نمود: از 4 سال گذشته , 3500 مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شد که سال جاری تکمیل می گردد و البته پیش بینی می گردد 3500 مگاوات باقی مانده نیز فراهم گردد که با ساخت کامل این ظرفیت 4 درصد به راندمان نیروگاه های کشور اضافه نموده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی با بیان اینکه ساخت نیروگاه های سیکل ترکیبی تا به امروز سبب صرفه جویی یک میلیارد مترمکعبی سوخت شده است، ادامه داد: سال گذشته از محل سوخت صرفه جویی شده 200 میلیون یورو معادل ارزی از سرمایه گذاران نیروگاه ها به بخش خصوصی بازگشت داده شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1712

به "راندمان نیروگاه های حرارتی تا انتها سال به 40 درصد افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راندمان نیروگاه های حرارتی تا انتها سال به 40 درصد افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید