سعادتمند: هدف مان حفظ شاکله استقلال است

به گزارش سافاری رو، احمد سعادتمند، در گفت وگو با رسانه باشگاه استقلال، درباره گزارش عملکرد ماهانه باشگاه گفت: ابتدا اعیاد غدیر و قربان را به شما عزیزان تبریک می گویم. روز خبرنگار را هم به عزیزان رسانه تبریک عرض می کنم. همچنین پیروزی خوب دیشب را که مقابل سپاهان بدست آمد را به طرفداران تبریک می گویم. امیدوارم با کوشش همه بازیکنان بتوانیم ادامه جهت را در جام حذفی به خوبی طی کنیم. برحسب صحبت هایی که همواره داشتیم، اخبار باشگاه را مستقیما با طرفداران در میان می گذاریم و همه فعالیت ها را به طرفداران عزیز می گوییم، امروز خدمت شما هستم تا مطالبی را بیان کنم.

سعادتمند: هدف مان حفظ شاکله استقلال است

وی ادامه داد: بحث اول اینکه، با کوشش خوب معاونت فرهنگی و ارتباطات خود و بچه های روابط عمومی باشگاه استقلال که زحمت کشیدند، سایت باشگاه استقلال را که از نواقص ما بود و در سه چهار ماه گذشته و حتی قبل تر در دسترس نبود، با طراحی نو در دسترس طرفداران از مشب در دسترس قرار خواهد گرفت و اتفاقات خوبی را به مرور زمان در آنجا رقم می خورد. این یکی از مواردی بود که بابتش عزیزان به ما انتقاد می کردند و امیدوارم که از امشب این مشکل هم حل گردد و بتوانیم به وسیله سایت هم با طرفداران در ارتباط باشیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال اضافه کرد: موضوع بعدی که برای طرفداران و خود باشگاه مهم است، بحث حفظ شاکله تیم است. همه هم و غم ما این است که شاکله تیم را حفظ کنیم و همچنین برای تمدیدی ها هم ضروری است بگویم با دوتا از بهترین هایمان از یک ماه و نیم پیش صحبت نموده ایم و مذاکرات ادامه دارد. از امروز هم مذاکراتمان جدی تر و کاملا رسمی ادامه پیدا می نماید برای اینکه ما می خواهیم تیم خود را حفظ کنیم و اجازه نمی دهیم که مثل سنوات گذشته تعداد زیادی از تیم جدا شوند. سال جاری این اجازه را نمی دهیم. ما اقداماتی هم جهت تقویت تیم برای سال بعد نموده ایم.

سعادتمند توضیح داد: این را هم اعلام کنم که با توجه به اینکه لیگ تمام نشده، خیلی حرفه ای نیست توسط یکسری عزیزانی که مراجعه می نمایند و این داستان ها را همواره داریم، با بازیکنان تیم های دیگر که در حال کوشش برای سقوط نکردن یا کوشش برای کسب سهمیه هستند، مذاکره کنیم. این اخباری که الان منتشر می گردد که فلان بازیکن با فلان تیم بسته، به نظر من شایسته نیست چون بازیکنانی که به تیم هایشان اعتقاد و قرارداد دارند، باید تا لحظه آخر برای تیم خودشان با تمام وجود کوشش نمایند. ما اگر بازیکنی را بخواهیم و آن بازیکن با جایی قرارداد داشته باشد، قطعا با مدیران آن باشگاه مذاکره می کنیم و بعد از لیگ با آن بازیکن صحبت می کنیم. ما هم کوشش می کنیم تا بتوانیم در کنار بازیکنان باکیفیتی که داریم، چند بازیکن با کیفیت دیگر جذب کنیم.

وی اظهار داشت: موضوع دیگری که برای بعضی از عزیزان سوال بود، موضوع دیاباته است. دیاباته با باشگاه استقلال قرارداد دو ساله دارد و هم ما و هم او به قرارداد خود پایبند هستیم. او بازیکن ماست و جای نگرانی نیست و فقط ما باید در مورد تامین اعتبار و پرداخت به موقع قراردادش اقدام درست و استانداردی را انجام دهیم که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است چون ما به او احتیاج داریم. دیاباته به لحاظ فنی و اخلاقی بازیکن بسیار خوبی است. همچنین میلیچ هم بازیکن بسیار حرفه ای و رزومه بسیار خوبی دارد. قرارداد او هم دو ساله است و ما مذاکرات خود را با این دو عزیز بعد از سرانجام لیگ به صورت ادامه دار خواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: خوشبختانه ما جلسات متعددی را با دکتر طهماسبی مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش داشته ایم. به اتفاق ایشان طرحی را جهت فرستادن مربیان ارزشمند استقلالی به کشورهایی مثل برزیل، آلمان و کروواسی داشته ایم. این می تواند یک اقدام خوب در بخش آموزش باشد. همانطور که باید در رده های پایه سرمایه گذاری کنیم تا این تیم ها پشتوانه تیم عظیمسالان باشند، باید مربیان خود را هم مجهز به علم روز جهان کنیم. به زودی این طرح آماده می گردد و کوشش می کنیم اسپانسری هم در این خصوص در نظر بگیریم تا هزینه ها کمتر گردد. امیدوارم بتوانیم بچه های خوب استقلال که نسل به نسل به آن ها پیشکسوت می گویند، بتوانیم ابتدا در تیم های پایه و در ادامه در تیم عظیمسالانمان از آن ها استفاده کنیم. این طرحی است که به نظرم به یادگار خواهد ماند و بار فنی آن می تواند به باشگاه استقلال خیلی یاری کند.

در راستای ایجاد انگیزه برای تیم فوتبال عظیمسالان استقلال که ویترین باشگاه هم محسوب می گردد، کوشش کردیم پاداش هایی را جهت موفقیت های آن ها در نظر بگیریم سعادتمند با بیان این مطلب توضیح داد: با یاری اعضای هیئت مدیره و همه کسانی که عاشق باشگاه استقلال هستند، توانستیم پاداش ها را به موقع پرداخت کنیم. قطعا برای پیروزی روز گذشته تیم مقابل سپاهان که برد ارزشمندی برای تیم و طرفداران بود هم پاداشی را در نظر گرفته ایم. جا دارد از آقای عبدیان عضو هیئت مدیره هم که قبل از اینکه عضو هیئت مدیره شوند مساعدت های زیادی داشتند به استقلال یاری کردند. سایر اعضای هیئت مدیره هم در کوشش هستند تا مساعدت هایی به باشگاه گردد چون ما در آستانه پرداخت های سنگینی هستیم و با همت همه عزیزان امیدوارم بتوانیم از این بحران هم خارج شویم و اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

وی ادامه داد: روی بخش بخش مطالبات کادر فنی و بازیکنان کوشش نموده ایم در زمان هایی که گفته ایم پرداختی داشته باشیم و از امروز هم پرداخت های بعدی را انجام می دهیم تا کادرفنی و بازیکنان با فراغ خاطر به کار خود در زمین سبز مشغول باشند. خیلی خوشحالم که باشگاه الان دارای دو چمن استاندارد و سالن بدنسازی استاندارد است. همه می بینیم که به دلیل ابزار و امکانات، آرامش خوبی در تیم ایجاد شده است. از طرفی در مورد پرداختی ها با وجود مسائل فراوان، در کوششیم که در زمانی که می گوییم، بتوانیم پرداختی هایی داشته باشیم.

سعادتمند در مورد سند استادیوم مرغوبکار اظهار کرد: بعضی ها به ما انتقاد کردند که این خبر خیلی هم خبر خوبی نبود اما من معتقدم که این خبر، بسیار خبر خوبی بود. ما شب گذشته در استادیوم آزادی بازی کردیم ولی هیچگاه سند این استادیوم به نام ما نشده است. اگر در گذشته استقلال در مرغوبکار بازی می نموده، هیچگاه سند آنجا به نام استقلال نبوده است. باشگاه استقلال سندی را به عنوان یک ملک در اختیار نداشته است. خوشحالم که مرغوبکار را به دارایی های خود اضافه نموده ایم. در مرغوبکار و کمپ مرحوم حجازی اتفاقات خوبی اتفاق افتاده است. این را باید به فال نیک بگیریم. ما تا کی باید زمین و سالن اجاره کنیم؟ اگر سندی به نام ما می گردد، ما می توانیم با تسهیلات بانکی و استفاده از قوانین، با مشارکت سرمایه گذاران اتفاقات خوبی را آنجا رقم بزنیم. ما اگر تا به امروز کاری ننموده آیم دلیلش این بوده که سندی نداشته ایم ولی اگنون می توانیم در آنجا اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. فقط و فقط نباید به این فکر کنیم که امروز بازی را ببریم که البته این مهم است ولی باید به داشته های خود هم چیزی اضافه کنیم و من این کار را می کنم. تا جایی که بگردد ما به دارایی های استقلال اضافه می کنیم و کوشش می کنیم تا به سمت توسعه پیش برویم.

وی اضافه کرد: در راستای افزایش سرمایه و توسعه زیرساختی باشگاه، شک نکنید که اقدامات مهم دیگری را هم انجام می دهیم. ما مذاکراتی را با استانداران محترم قزوین، همدان و مازندران انجام داده ایم و به دنبال دریافت زمین های مناسب برای ساخت کمپ های مناسب هستیم. مذاکرات و مکاتباتی داشته ایم و به دنبال اضافه کردن به دارایی های خود در سراسر کشور هستیم و این کار را خواهیم کرد. به وسیله قوانین و مقررات می توانیم در مازندران در سطح دریا کمپ داشته باشیم. می توانیم در همدان و در ارتفاع یک کمپ داشته باشیم. در مورد آبیک قزوین هم مذاکرات خوبی داشته ایم. به دنبال این هستیم که باشگاه استقلال به همان روزهای دیرین و با خاطره خودش برگردد و هرروز به دارایی هایش اضافه گردد.

مدیرعامل باشگاه استقلال اظهار داشت: ما مذاکرات خوبی با شرکت عظیم و قدیمی مینو داشتیم که همه ما با آن خاطرات خوبی داریم. جا دارد از مدیران این شرکت تشکر کنم که با تمام توان خود برای حمایت از استقلال جلو آمده آند و امیدوارم در چند روز آینده اتفاقات خوبی به لحاظ مالی برای استقلال در این حوزه رخ دهد که ما اعتبارات مورد احتیاج را از آنجا تامین کنیم. باشگاه ها در چند بخش می توانند درآمد داشته باشند که در خیلی از آن ها ما نمی توانیم درآمدی داشته باشیم. با دستور مجلس شورای اسلامی، چندین سال است که هیچ بودجه ای از دولت به ما پرداخت نمی گردد. در بخش حق پخش ریالی درآمد نداشته ایم و در بخش تبلیغات محیطی و بلیت فروشی هم این قضیه وجود دارد. تنها بخشی که ما می توانیم در آن درآمد داشته باشیم، بحث اسپانسر است. با توجه به مباحث کرونا و تحریم های ناجوانمردانه این موضوع هم کار سختی است ولی فکر می کنم با این قراردادها باشگاه استقلال به درآمدهای پایدار برسد و به آن بنگاه مالی مدنظر نزدیک گردد.

وی در سرانجام گفت: خبر اولی که من درباره سایت دادم و از امشب بالا می آید و در دسترس خواهد بود، قطعا هفته آینده اپلیکیشن ما هم بالا می آید. دو اتفاق خوب هم فردا صورت می گیرد که می تواند به باشگاه استقلال یاری کند تا ما در قالب یک تیم خلاصه نشویم. دو رشته المپیکی را به رشته های خود اضافه می کنیم. یک گلایه هم از عزیزان در فوتسال بکنم. ما کوشش کردیم با وجود تنگناهای مختلف، با یک اسپانسر جدید وارد لیگ برتر فوتسال شویم ولی در دو سه ماه گذشته به تعداد مختلف موانعی را برای ما طراحی کردند و ما این موانع را هم پشت سر گذاشتیم ولی عزیزان دوست ندارند که باشگاه های عظیم مثل استقلال با قدرت به این رقابت ها ورود پیدا نمایند. من این را به عنوان یک گلایه مطرح می کنم. فوتسال کشور احتیاج دارد که باشگاهی مثل استقلال در آن باشد تا به فوتسال کشور یاری کند. این تقاضای ما بود و کتبا آن را نوشتیم ولی هر دفعه که کاری کردیم، به موانعی برخورد کردیم. ما اعلام آمادگی کردیم که در این رشته هم حضور داشته باشیم. از این به بعد عزیزان باید به دنبال ما بیایند و از ما بخواهند در فوتسال شرکت کنیم. چون ما دیروز برد خوبی داشتیم، نمی خواهم کام شما را تلخ کنم و مباحث ارزی، ریالی و بدهی هایی که بر سر باشگاه ریخته را بیان کنم ولی به موقع در این باره هم صحبت می کنم که چرا باید باشگاه استقلال چنین مسائلی داشته باشد، چرا باشگاه استقلال باید انقدر مقروض باشد و چرا این مسائل تا به امروز رفع نشده است. امیدوارم در جام حذفی، کسب سهمیه و به ویژه در آسیا، باشگاه استقلال آقایی خود را ادامه دهد و دل طرفداران را شاد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1275

به "سعادتمند: هدف مان حفظ شاکله استقلال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعادتمند: هدف مان حفظ شاکله استقلال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید