سمیع زاده: باز نشدن استخرها آسیب جدی به ملی پوشان شنا می زند

به گزارش سافاری رو، محسن سمیع زاده، مدیر فنی تیم های ملی شنا از عدم بازگشایی استخرهای سراسر کشور گلایه کرد.

سمیع زاده: باز نشدن استخرها آسیب جدی به ملی پوشان شنا می زند

محسن سمیع زاده درباره عدم صدور مجوز فعالیت های شنا در کشور به خبرنگار ورزشی سافاری رو گفت: از مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی تشکر می کنم که پروتکل خوبی را درخصوص راه اندازی استخرهای شنا به کارشناسان وزارت بهداشت و درمان ارائه کردند، اما به نظر می رسد آنها اشراف کمتری بر استخرهای شنا دارند.

وی افزود: مواد ضدعفونی کننده کلر در استخرها، هرگونه ویروس و باکتری و قارچ موجود در آب را از بین می برد؛ بنابراین مسئله ای برای فعالیت شناگران وجود ندارد. از طرفی آنها می توانند درباره تجمع بیش از حد افراد اظهار نظر کنند که ما در پروتکلی که به آنها فرستادیم، درخواست تمرینات ملی پوشان را با حداقل افراد و فاصله زمانی مناسبی مطرح کردیم. متاسفانه این موضوع به صورت کامل از دستور کار خارج شد.

مدیر فنی تیم های ملی شنا با ابراز نگرانی از تعطیلی استخرها و نداشتن تمرینات آبی ملی پوشان گفت: نگران هستم، چون در رشته شنا توسعه فیزیولوژیکی مطرح می شود و این توسعه در فرایند طولانی مدت اتفاق می افتد. اگر شناگران، به ویژه شناگران استقامتی و نیمه استقامتی که سه ماه در آب تمرین نکنند، ممکن است سه سال به عقب برگردند. از این رو از مسئولان وزارت بهداشت درخواست می کنم همانطور که پروتکل هایی برای کاهش تجمع افراد دارند، می توانند این پروتکل ها را در استخرهای شنا هم اجرا کنند و استخرهای شنا کارشان را با ظرفیت یک پنجم آغاز کنند. چون خیلی از مربیان شنا و ناجیان غریق بیکار شده اند.

سمیع زاده با ابراز امیدواری به موافقت مسئولان وزارت بهداشت با فعالیت ملی پوشان شنا طبق پروتکل های تهیه شده اعلام نمود: بار دیگر موضوع را با خلیلیان و مسجدی مطرح کردم که این عزیزان و نیز فرهاد مرادی پیگیر هستند. اگر ملی پوشان نتوانند تمرینات آبی خود را انجام دهند، ممکن است این موضوع برای ما مشکل ساز شود و آسیب جدی خواهیم خورد.

وی به آغاز فعالیت شناگران جهان در استخرها اشاره و مطرح نمود: در آمریکا که بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد، فعالیت شناگران براساس پروتکل هایی آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1122

به "سمیع زاده: باز نشدن استخرها آسیب جدی به ملی پوشان شنا می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمیع زاده: باز نشدن استخرها آسیب جدی به ملی پوشان شنا می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید