سه نقره و یک برنز در پایان روز نخست تکواندوی قهرمانی آسیا، عاشورزاده در حسرت طلا ماند

به گزارش سافاری رو، در انتها روز نخست رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا 2018 در ویتنام، سه مدال نقره و یک برنز به نمایندگان ایران رسید که فرزان عاشورزاده نیز در فینال، از کسب مدال طلا بازمانده و به نقره بسنده کرد.

سه نقره و یک برنز در پایان روز نخست تکواندوی قهرمانی آسیا، عاشورزاده در حسرت طلا ماند

به گزارش خبرنگاران، نخستین روز رقابت های تکواندوی قهرمانی آسیا 2018 ویتنام در بخش کیوروگی، از صبح امروز (شنبه) پنجم خرداد ماه آغاز شد که در انتها، سه مدال نقره و یک برنز توسط تکواندوکار ایران به دست آمد.

دو مدال نقره و یک برنز ایران در روز نخست این رقابت ها مردان و یک مدال نقره ایران را تیم زنان کسب کردند.

در وزن دوم(58- کیلوگرم) بخش مردان، فرزان عاشورزاده تکواندوکار المپیکی ایران نیز در این مرحل توانست در راند طلایی بُبُبکوف از ازبکستان را شکست داده و راهی مرحله نیمه نهایی شود. او در نیمه نهایی تاوین هانپراک تایلندی را شکست داده و با صعود به فینال این وزن، مدال نقره خود را قطعی کرد. عاشورزاده در فینال 4 بر 5 نتیجه را به تای هون کیم از کره جنوبی واگذار کرد و صاحب گردن آویز نقره شد.

مچنین در وزن پنجم(74- کیلوگرم) مردان نیز مهدی جلالی توانست 14 بر 10 محمد حمودا از قطر را شکست داده و راهی مرحله نیمه نهایی شود. او در نیمه نهایی نیز یانگ کیم از کره جنوبی را شکست داده و با صعود به فینال این وزن، سومین مدال نقره ایران را قطعی کرد. جلالی در مبارزه فینال 15 بر 7 مقابل نیکیتا رافالوئیچ ازبکستانی را مغلوب گردید تا دومین مدال نقره نمایندگان ایران در این مسابقات از آن خود کند.

اما در بخش بانوان و در وزن دوم(49- کیلوگرم)، ناهید کیانی توانست در این مرحله با پیروزی 22 بر 8 مقابل جسیکا کانابال فیلیپینی راهی مرحله نیمه نهایی شود. او در نیمه هایی نیز با شکست 7 بر 5 تیتانیا از کشور اندونزی، راهی مبارزه فینال شده و مدال نقره خود را قطعی کرد. کیانی در فینال 27 بر 29 در مصاف با بُرا کانگ از کره جنوبی مغلوب گردید و از کسب مدال طلا بازماند.

پیش از این نیز در وزن اول(54- کیلوگرم) مردان، آرمین هادی پور در مرحله یک چهارم با حساب 21 بر 11 عبدالله اثیری از عربستان را شکست داد. او در مرحله نیمه نهایی 12 بر 24 نتیجه را به جون جانگ از کره جنوبی واگذار کرده و نخستین مدال ایران را با کسب مدال برنز به دست آورد.

در مسابقات امروز تیم ملی ایران با هشت تکواندوکار(چهار نماینده بانوان و چهار نماینده مردان) به مصاف حریفان رفت که در انتها سه مدال نقره و یک برنز برای نمایندگان ایران به ثبت رسید.

مدال آوران امروز(شنبه) برای ایران:

بخش مردان

وزن اول(54- کیلوگرم)، آرمین هادی پور (مدال برنز)

وزن دوم(58- کیلوگرم)، فرزان عاشورزاده (مدال نقره)

وزن پنجم(74- کیلوگرم)، مهدی جلالی (مدال نقره)

بخش زنان

وزن دوم(49- کیلوگرم)، ناهید کیانی (مدال نقره)

حذف شده های امروز(شنبه):

بخش مردان

وزن اول(54- کیلوگرم)، ابراهیم صفری

بخش زنان

وزن اول(46- کیلوگرم)، کیانا اخوان

وزن دوم(46- کیلوگرم)، سودابه پورصادقی

وزن چهارم(57- کیلوگرم)، طیبه پارسا

هدایت تیم ملی تکواندوی مردان ایران را فریبرز عسکری و هدایت تیم زنان ایران را مهرو کمرنی به عنوان سرمربی در اختیار دارند.

طبق قوانین این دوره از رقابت های تکواندو قهرمامی آسیا، امتیازات نفراتی که از طریق مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا و به میزبانی ازبکستان پیروز به کسب سهمیه حضور در این رقابت ها شده اند، روی جدول و امتیاز تیمی تاثیر ندارد.

گروه مردان

وزن 54- کیلوگرم، ابراهیم صفری

وزن 74- کیلوگرم، مهدی جلالی

گروه زنان

وزن 46- کیلوگرم، کیانا اخوان

وزن 49- کیلوگرم، سودابه پورصادقی

همچنین فردا (یکشنبه) 6 خرداد 1397 و در روز دوم مسابقات تکواندو قهرمانی اسیا 2018، رقابت های اوزان 63-، 80- و 87- کیلوگرم مردان و 53-، 67- و 73- کیلوگرم گروه زنان برگزار می شود که اسامی نمایندگان ایران در روز دوم به قرار زیر است:

بخش مردان

وزن 63- کیلوگرم، سروش احمدی

وزن 80- کیلوگرم، مهدی خدابخشی

وزن 87- کیلوگرم، پوریا عرفانیان و احمد محمدی

بخش زنان

وزن 67- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی

وزن 73- کیلوگرم، هانیه اخلاقی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 730

به "سه نقره و یک برنز در پایان روز نخست تکواندوی قهرمانی آسیا، عاشورزاده در حسرت طلا ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه نقره و یک برنز در پایان روز نخست تکواندوی قهرمانی آسیا، عاشورزاده در حسرت طلا ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید