علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

به گزارش سافاری رو، نچرخیدن سینی سولاردام ال جی یکی از عمده ترین و رایج ترین مسائل این نوع مایکروفرها به شمار می رود

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

به گزارش خبرنگاران، بنابراعلام مایکروفیکس، بارها تعمیرکاران لوازم خانگی LG در تعمیرات سولاردام ال جی با مشکل نچرخیدن سینی برخورد کردند.یکی از وظایف اصلی سینی سولاردام که به سینی گردان مایکروفر هم معروف است، چرخاندن غذا آن هم برای پخت یکنواخت آن است. به جز سینی، 3 قطعه دیگر مانند ریل، موتور و کوپلار در این چرخش دخیل هستند و هر کدام که مشکل داشته باشد، دیگر چرخشی در کار نخواهد بود.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی چیست؟

برای بررسی علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی قبل از هر چیزی بایستی به این مورد اشاره کنیم که چرخاننده سینی سولاردام ال جی از 3 بخش اصلی تشکیل شده است:

  • بخش اول: سینی

این بخش در واقع بیشترین قسمتی است که مدام در دسترس مصرف کننده های عزیز قرار گرفته است که از یک صفحه فلزی استاندارد و سه چرخ تشکیل شده که به طور معمول ممکن است چرخ ها به دلیل وجود چربی و همچنین مواد اضافی غذا امکان چرخیدن نداشته باشند. برای اینکه این مشکل به وجود نیاید سعی کنید به صورت مداوم در یک مدت زمان منظم چرخ های سولاردام ال جی را با استفاده از اسپری شوینده اسیدی به خوبی تمیز نمایید.

  • بخش دوم: شفت سولاردام

این بخش در زیر سینی رابط (به کوپلینگ یا شفت صورتی هم معروف است) قرار گرفته است و دارای سه پایه است و به موتور وصل می شود. شفت سولاردام ال جی بیشتر از مواد خاص سرامیکی تشکیل می شود به دلیل اینکه حرارت و امواج زیادی را متحمل می شود.

یکی از دلایل نچرخیدن سینی سولاردام ال جی همین شفت ها هستند که به دلیل های متفاوتی مانند گیر کردن سینی، محدود بودن عمر قطعه، فشار زیاد وزن مواد غذایی و یا خرابی موتور، شکسته می شوند. همین شکسته شدن دلیلی می شود بر نچرخیدن سینی سولاردام و در اینگونه مواقع باید آنها را تعویض نمایید.

  • بخش سوم: موتور سولاردام

این موتور که به موتور گردان کف سولاردام یا موتور کف هم معروف است، وظیفه چرخاندن شفت یا کوپل سولاردام را بر عهده دارد. در واقع موتور سولاردام، موتورهای گیربکسی کوچکی هستند که ممکن است گیربکس آنها خراب شده و یا اینکه سیم پیچی آنها سوخته شده باشد.

به طور معمول این موتورها به دلیل ریختن آب، کارکرد بالا و یا فشار زیاد به گیربکس، خراب می شوند که یکی از علامت های آنها صدای نابهنجاری است که به هنگام چرخیدن از خود تولید می کنند که این هم دلیلی می شود برای نچرخیدن سینی سولاردام ال جی. اما با تعویض این موتور گردان این مشکل هم به راحتی حل می شود.

اما اگر این سه بخشی که در مورد آنها صحبت کردیم به صورت کامل سالم بودند ممکن است مشکل و علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی مربوط به قطعات دیگر باشد که در ادامه به چند مورد مهم آنها اشاره خواهیم کرد:

بررسی دیگر دلایل نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

برای اینکه علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی و همچنین نحوه تعمیر آن را متوجه شوید، در ادامه مقاله به بررسی مواردی می پردازیم که می تواند شما را در این راستا کمک کند.

  • وجود مشکل در موتور گردان

این موتور دقیقاً در زیر سینی سولاردام ال جی قرار گرفته است و به نوعی باعث چرخش سینی می شود. برای اینکه این بخش را مورد بررسی خود قرار دهید می توانید با استفاده از یک مولتی متر، جریان را در موتور محرک بررسی کرده و اگر موتور سینی آسیب دیده و یا سوخته شده باشد امکان چرخش این بخش وجود نخواهد داشت. در این طور مواقع بایستی موتور را تعویض نمایید.

  • وجود مشکل در کوپلینگ سولاردام ال جی

وظیفه اصلی کوپلینگ که به اتصال دهنده هم معروف است، متصل کردن موتور محرک و صفحه مایکروفر است. این اتصال باعث می شود که به هنگام گردش موتور محرک، سینی مایکروفر ال جی هم به چرخش در بیاید. جنس این اتصال ها بیشتر از نوع پلاستیک است و همین مورد موجب می شود که گاهی مواقع ترک برداشته و یا شکسته شود. در اینگونه مواقع اگر کوپلینگ شکسته شده باشد، تعمیر سینی ماکروفر بسیار ساده و راحت خواهد بود.

  • به وجود آمدن مسائل فنی در سینی مایکروفر ال جی

از جمله مهم ترین و اصلی ترین بخشی که برای پیدا کردن علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی بایستی مورد بررسی قرار بگیرد، سینی مایکروفر است. به طبع اگر سینی آسیب و یا شکسته شده باشد و یا اینکه سایز و اندازه آن مناسب مایکروفر شما نباشد، قطعاً چرخشی هم در کار نخواهد بود.

  • وجود چربی و مواد غذایی در زیر سینی سولاردام ال جی

از دیگر دلایل نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می توان به وجود چربی بیش از حد و اضافات مواد غذایی در زیر سینی و اطراف موتور محرک و همچنین کوپلینگ اشاره نمود. این امکان هم وجود دارد که اضافات غذا در زیر غلتک های سینی گیر کرده و مانع از حرکت غلتک ها شود. در این طور مواقع حتماً هر از گاهی این بخش ها را به وسیله اسپری های شوینده اسیدی تمیز و عاری از مواد غذایی و چربی نمایید.

در آخر باید خدمت شما عرض نماییم که بدلیل تخصصی و حساس بودن تکنولوژی این دستگاه، در صورتی که از تخصص لازم در زمینه تعمیرات سولاردام برخوردار نیستید حتما با تعمیرگاه های مجاز و تخصصی در زمینه تعمیر مایکروفر و سولاردم مانند تعمیرگاه مایکروفیکس تماس حاصل نمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1810

به "علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید