قیمت ساختمان فدراسیون فوتبال تعیین شد

به گزارش سافاری رو، از قرار معلوم ساختمان این فدراسیون که ثمره دوران مدیریت محمد دادگان است باید تسلیم شستا گردد و شستا می تواند برای ادامه فرایند دادرسی مربوط به تملک این ساختمان، در خواست تحویل و تخلیه این ساختمان را بدهد. البته به نظر نمی رسد که این قضیه این قدر بیخ پیدا کند که فدراسیون نشین ها مجبور به تخلیه ساختمان شوند و قرار شده تا زمانی که فدراسیون فوتبال بخواهد در ساختمان سئول بماند، باید به شستا اجاره بدهد.

قیمت ساختمان فدراسیون فوتبال تعیین شد

مکان فدراسیون فوتبال از این جهت خوب و استراتژیک بود که نزدیک به وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، سازمان لیگ، باشگاه های پرسپولیس و استقلال قرار داشت و برای رسانه ها هم خوب بود که خبرنگاران و گزارشگران میدانی در طول روز می توانستند اخبار این نهاد های ورزشی و فوتبالی را پوشش دهند.

ارزش ساختمان فدراسیون چه قدر است؟

ساختمان فدراسیون فوتبال که در حاشیه خیابان سئول واقع است یک ملک جنوبی و دارای 6 طبقه و 12 واحد است. کوچه فدراسیون فوتبال جز شلوغ ترین و پر ترافیک ترین محله های خیابان سئول است، اما موقعیت مناسب این ساختمان و نزدیکی به سازمان لیگ فوتبال ایران و وزارت ورزش و جوانان باعث شده ساختمان این فدراسیون برای مدیران فوتبال ارزشمند باشد و محل رفت و آمد بسیاری از فوتبالی ها گردد و حتی فکر اینکه فدراسیون از این کوچه برود برای فوتبالی ها و حتی کارکنان این فدراسیون سخت است.

طبق اطلاعاتی که از فعالین عرصه املاک و مستغلات کسب شده است ساختمان فدراسیون فوتبال از لحاظ سنی مستهلک است و ارزش یک ساختمان نوساز را ندارد. کوچه منتهی به فدراسیون فوتبال به علت وجود شرکت های تجاری و نزدیکی به یک بیمارستان بسیار شلوغ است و این ویژگی ها باعث افت قیمت این ملک می گردد. اما قیمت خرید هر متر در این منطقه با اعلام کارشناسان املاک حدود 60 تا 65 میلیون تومان برآورده شده است.

اگر کسی بخواهد ساختمانی مانند ساختمان فدراسیون فوتبال را یکجا رهن کند باید حدودا 6 میلیارد تومان در سال بپردازد. مبلغ رهن و اجاره این ملک تقریبا 2 میلیارد تومان رهن و 200 میلیون تومان اجاره است که باید دید آیا عزیزی خادم راضی می گردد در همان ساختمان به صورت مستاجر بماند یا فدراسیون فوتبال از آن اتاق نقل مکان می نماید. اما نکته مهم این است که شستا سند تک برگ ساختمان فدراسیون فوتبال را به خاطر قسط اول مارک ویلموتس گرفت. فدراسیون فوتبال قبلا 25 میلیارد تومان به شستا داده بود و حالا با احتساب قیمت کنونی این سند، یعنی فدراسیون فوتبال با زیر بنای 525 متری و مساحت 400 متری هر طبقه (5 طبقه علاوه یک طبقه همکف) و حیاط 125 متری، قیمتش با کف 60 میلیون تومانی در هر متر (پایین ترین قیمت) به علاوه 25 میلیارد تومانی که قبلا فدراسیون فوتبال به شستا داده بود، چیزی در حدود 169 میلیارد تومان می گردد. در واقع 169 میلیارد تومان از سرمایه های فدراسیون فوتبال به خاطر پرونده ویلموتس به باد رفت.

فدراسیون در نهایت اسباب کشی می نماید

حالا فدراسیونی ها باید به فکر ساختمان جدید باشند ساختمانی که قرار بود در محل مرکز ملی فوتبال احداث گردد، اما هنوز یک درصد هم پیشرفت نداشته، زیرا منابع اقتصادی که قرار بود از محل یاری های فیفا تامین گردد به دلیل تحریم ها تزریق نشده است. شهاب عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون فوتبال امیدوار است بتواند با رایزنی ها و ارتباطاتی که دارد از طرق قانونی شستا را راضی کند تا با دریافت طلبشان از خیر شکایتشان بگذرند، اما این املاک حالا با سند رسمی جز دارایی های شستا محسوب می شوند و تغییر مالکیت و خروج این اموال از لیست دارایی های شستا نیازمند طی مراحل قانونی و آگهی مزایده است که این اتفاق هم حواشی خود را دارد.

فوتبال ایران همچنان درگیر پرونده ویلموتس است. پرونده ای که فشارش باعث استعفای رییس سابق فدراسیون فوتبال شد و حالا پا روی گلوی فدراسیون جدید گذاشته است. از یک طرف تیم ملی فوتبال ایران شرایط مناسبی در جدول گروه سوم مسابقات راه یابی به جام جهانی ندارد و در خطر حذف از جام جهانی 2022 قرار گرفته است. در حال حاضر فدراسیون فوتبال 2 میلیون یورو از بدهی اش به شستا را از راه دادن ساختمان های فدراسیون فوتبال و سه دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس، پرداخت کرد. البته هنوز 6 میلیون یورو از پول ویلموتس باقی مانده که باید دید دادگاه کاس درباره پرونده فدراسیون فوتبال ایران و شستا چه حکمی خواهد داد. همانطور که می دانید فدراسیون فوتبال ایران در دوره گذشته 2 میلیون یورو از شستا قرض نموده بود که این پول از همان سال به یک حساب در زراعت بانک ترکیه ریخته شد تا به ویلموتس داده گردد، اما به دلیل تحریم ها بلوکه شده است. در هر حال صدور سند تک برگ به این معنی است که فدراسیون فوتبال ساختمانش را از دست داده است.

فوتبالی

منبع: فرارو
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1771

به "قیمت ساختمان فدراسیون فوتبال تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ساختمان فدراسیون فوتبال تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید