لیلی گلستان: جلال آل احمد اولین عشق زندگی ام بود

به گزارش سافاری رو، لیلی گلستان، در حاشیه افتتاح نمایشگاه نقاشی های مسعود کیمیایی در گالری اش، گالری گلستان با کشیده شدن حرف به رفاقت 50 ساله اش با کیمیایی و احترامی که برای رفیقانش قائل است از جلال آل احمد به عنوان اولین عشق زندگی اش نام برد.

لیلی گلستان: جلال آل احمد اولین عشق زندگی ام بود

به گزارش خبرآنلاین، نمایشگاه نقاشی های مسعود کیمیایی، کارگردان پیشکسوت و شناخته شده سینما، عصر روز آدینه، 5 آذر 1400 در میان استقبال علاقه مندانِ او در گالری گلستان افتتاح شد؛ نمایشگاهی متشکل از 21 تابلو که آن طور که لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان توصیف شان می نماید عنصر غالب شان تخیل و رنگ و دقیقا خودِ مسعود (کیمیایی) اند.

لیلی گلستان در بخشی از تبادل نظر به بهانه برگزاری این نمایشگاه به شوخی گفت: مسعود دلش خواسته نقاشی بکشد و من هم دوست داشته ام برایش نمایشگاه بگذارم، به همین راحتی.

من برای آقای کیمیایی هر وقت دلش بخواهد این جا نمایشگاه بگذارد، (با خنده و به شوخی) حتما این کار را در کمال پارتی بازی انجام می دهم. چون دوست عزیز من است و ما 50 سال است که با هم دوستیم.

او در ادامه صحبت که به احترام او به رفاقت، کشیده شده در خصوص رفاقتش با زنده یاد جلال آل احمد و عدم توجهش به قضاوت دیگران چنین گفت: من هیچ وقت به قضاوت دیگران کاری نداشته ام. من حرف خودم را می زنم و آن ها هم هر حرفی دل شان می خواهد بزنند.

لیلی گلستان در جواب این که آیا هنوز هم آل احمد را دوست دارد، گفت عاشقش هستم و با خنده ادامه داد: اولین عشق زندگی ام بود، اما بعد که بزرگ تر شدم و توانستم کتاب هایش را بخوانم، واقعا عاشق نثرش شدم؛ نثر موجزِ عصبیِ تندوتیزش را بسیار دوست دارم و مدیر مدرسه را یکی از شاهکار های ادبیاتِ فارسی می دانم و همین طور سنگی بر گوری را که چه قدر با آن گریه کردم. به هر حال آدم بزرگی بود.

نمایشگاه نقاشی های مسعود کیمیایی تا 17 آذر در گالری گلستان ادامه خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2052

به "لیلی گلستان: جلال آل احمد اولین عشق زندگی ام بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیلی گلستان: جلال آل احمد اولین عشق زندگی ام بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید