مراقب موش ها در روزهای کرونایی باشید

به گزارش سافاری رو، اعمال تعطیلی مغازه ها و به ویژه رستوران ها و دیگر محل های فروش مواد غذایی می تواند باعث جولان موش ها و عواقب بد آن شود.

مراقب موش ها در روزهای کرونایی باشید

به گزارش سافاری رو، سید علیرضا هاشمی در یادداشتی با عنوان موشها، مغازه ها و مغازه داران؛ یک تراژدی کرونایی نوشت:

در طی هفته گذشته که ستاد مبارزه با ویروس کرونا بخشنامه بسته شدن مغازه ها را ابلاغ کرد، دو فیلم کوتاه موبایلی از دو مغازه در شبکه های اجتماعی پخش شد. اولین فیلم یک مغازه کبابی بود که از پشت شیشه نشان می داد موشها در کف مغازه و روی چرخ گوشت مغازه کبابی جولان می دهند و دومین فیلم هم یک مغازه شیرینی فروشی بود که نشان می داد موشها داخل ویترین قنادی با خیال راحت مشغول خوردن شیرینی هستند.

در شرایط عادی که مغازه داران هر روز مغازه های خود را باز می کنند و خدمت رسانی می کنند، شاید حضور موش ها در مغازه ها احساس نشود، اما این دو فیلم موید آن است که در صورت بسته شدن مغازه ها در یک مدت زمان، ممکن است درصدی از مغازه ها در انبار و سوراخ سنبه های خود موش هایی داشته باشند که در این فرصت بسته بودن مغازه به چپاول اجناس مغازه و فروشگاه بپردازند.

لذا با بسته شدن مغازه ها در یک بازه زمانی و در این فرصت، لزوم طعمه گذاری در اینگونه مغازه ها و فروشگاهها، امری لازم به شمار می آید. با این شرط که صاحبان مغازه ها نیز با فاصله زمانی معین از مغازه های خود بازدید نموده و در صورت وجود موش های طعمه خورده نسبت به امحای بهداشتی آنها اقدام کنند.

یادمان باشد که سرعت زاد و ولد موشها بسیار زیاد است. پس بسته بودن مغازه ها فرصتی برای سور و سات هر شب موشها و عروسی و زاد و ولد آنها نشود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1006

به "مراقب موش ها در روزهای کرونایی باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب موش ها در روزهای کرونایی باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید