موشک چینی دوباره روی یک روستا فرود آمد

به گزارش سافاری رو، روز شنبه آژانس فضایی چین موشک B3 را از مرکز پرتاب ماهواره ای زیچانگ پرتاب کرد.

موشک چینی دوباره روی یک روستا فرود آمد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار فناوری سافاری رو، پرتاب موشک چینی به فضا ماموریت موفقی بود که منجر به تحویل دو ماهواره به مدار شد. Ars Technica گزارش داد که وقتی تقویت کننده مرحله اول به زمین برگشت، در یک منطقه پرجمعیت سقوط کرد و با تخریب یک ساختمان منطقه را پر از دود سمی کرد. یک فاجعه فضایی در عصر فضا که چین می توانست از اتفاق آن جلوگیری کند.

ایالات متحده و بسیاری از دیگر ملت هایی که در زمینه فضایی فعالیت دارند، معمولا سکو های پرتاب خود را نزدیک ساحل می سازند. این موضوع می تواند به طور ویژه از به خطر انداختن جان مردم جلوگیری کند. به این صورت که هر تقویت کننده ای که به زمین برمی شود می تواند دورتر از محل پرتاب در اقیانوس بیافتد.

در طول جنگ سرد چین چندین مرکز پرتاب اصلی برای اهداف امنیتی ساخت. چند دهه بعد از آن هم ماموریت های فضایی زندگی ساکنین را در خطر قرار داد. در سال 1996 یک موشک چینی کمی بعد از پرتاب در یک روستا سقوط کرد. به نقل از منابع داخلی این سقوط 6 نفر و به نقل از منابع خارجی صد ها نفر را کشت.

چین می تواند کوشش های فضایی خود را در حالی که سکو های پرتاب جدیدی را در مناطق خالی از سکنه یا مناطق ساحلی می سازد، کُند کند؛ البته در سال های اخیر تعداد پرتاب های موشکی خود را برای تسلط فضایی افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 645

به "موشک چینی دوباره روی یک روستا فرود آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک چینی دوباره روی یک روستا فرود آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید