نامه وزیر خارجه آلمان به همتای آمریکایی در اعتراض به قطع یاری های اقتصادی به سازمان بهداشت جهانی

به گزارش سافاری رو، وزیر امور خارجه آلمان در نامه ای به همتای آمریکایی خود ضمن انتقاد از تصمیم ترامپ برای قطع یاری های اقتصادی به سازمان بهداشت جهانی بر لزوم حمایت از این نهاد در دوران شیوع بحران کرونا تاکید نمود.

نامه وزیر خارجه آلمان به همتای آمریکایی در اعتراض به قطع یاری های اقتصادی به سازمان بهداشت جهانی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سافاری رو، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در نامه ای انتقادی نسبت به اقدام رئیس جمهور آمریکا در توقف پرداخت ها به سازمان بهداشت جهانی خطاب به همتای آمریکایی خود مایک پامپئو بر اهمیت سازمان بهداشت جهانی در مقابله با بحران کرونا تاکید نمود.

هایکو ماس در این نامه تاکید نمود: از این رو ما باید اکنون با وجود همه نواقص مشترکا و با تمام قدرت از این نهاد حمایت کنیم.

وزیر امور خارجه آلمان در این نامه درباره توقف پرداخت های آمریکا به سازمان بهداشت جهانی نوشت: من از شما می خواهم که پیامدها را در نظر بگیرید و در جریان بحران جاری هیچ اقدامی را که نهادهای مربوطه در سیستم سازمان ملل را به صورت پایدار تضعیف می نماید انجام ندهید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سازمان بهداشت جهانی را به سوء مدیریت در مبارزه با بحران کرونا متهم نموده و توقف یاری های اقتصادی به این نهاد بین المللی را در دستور کار قرار داده است.

به این ترتیب در حالی که بیشتر کشورهای جهان درگیر مبارزه با بیماری همه گیر کووید-19 هستند رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه بیان کرد دستور توقف یاری های آمریکا به سازمان بهداشت جهانی را صادر نموده است.

این تصمیم ترامپ با انتقاد شدیدی از طرف کشورها و نهادهای مختلف روبرو شده است.

ماس در نامه خود خطاب به پامپئو با تاکید بر اینکه بعضی انتقادهای آمریکا به سازمان بهداشت جهانی قابل قبول است در عین حال گفت: این ویروس تهدیدی جهانی است و یک پاسخ جهانی را می طلبد.

وزیر امور خارجه آلمان البته با تاکید بر اینکه سازمان بهداشت جهانی در غلبه بر بحران کرونا خطاهایی انجام داده است پیشنهاد داد که به عنوان بخشی از یک تمرین، مشترکا در این راستا کار گردد که سازمان بهداشت جهانی به نهادی بهتر تبدیل گردد.

هایکو ماس، روز گذشته هم در پیامی توئیتری تاکید نمود که تقویت سازمان بهداشت جهانی یکی از بهترین سرمایه گذاری ها از جمله در راستای بهبود توسعه و توزیع تست ها و واکسن کرونا است.

وی اتهام زنی های متقابل را در این بحران بی فایده دانسته و گفت: این ویروس هیچ حد و مرزی نمی شناسد.

گرت مولر، وزیر توسعه آلمان هم کاهش بودجه سازمان بهداشت جهانی را یک راه حل کاملا غلط دانسته و تاکید نمود که آلمان بودجه خود برای سازمان بهداشت جهانی را افزایش خواهد داد.

نوربرت روتگن، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان هم در پیامی توئیتری به قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی از طرف آمریکا انتقاد وارد کرد و گفت این بیشترین آسیب را به کشورهایی می رساند که کمترین توانایی برای حفاظت از خود در این شرایط را دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1026

به "نامه وزیر خارجه آلمان به همتای آمریکایی در اعتراض به قطع یاری های اقتصادی به سازمان بهداشت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه وزیر خارجه آلمان به همتای آمریکایی در اعتراض به قطع یاری های اقتصادی به سازمان بهداشت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید