نخستین پردیس مغز وعلوم شناختی کشور راه اندازی شد

تهران- خبرنگاران- نخستین پردیس مغز و علوم شناختی کشور با نام پردیس مغز من به عنوان بزرگترین پردیس درخاورمیانه امروز چهارشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در باغ کتاب تهران راه اندازی شد.

نخستین پردیس مغز وعلوم شناختی کشور راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار علمی خبرنگاران، در مراسم راه اندازی پردیس مغز من، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در امور توسعه علوم شناختی و جمعی از محققان، پژوهشگران و صاحبنظران حوزه علوم و فناوری های شناختی حضور داشتند.

پردیس مغز من به عنوان بزرگترین پردیس در خاورمیانه که نتیجه کار تحقیقاتی و آنالیز پردیس های مختلف در دنیاست، ظرف یکسال گذشته طراحی و امروز در پنجمین روز از هفته آگاهی از مغز (4تا 11 اسفند ماه) به بهره برداری رسید.

این پردیس، در نوع خود اولین مرکز علم (ساینس سنتر) ایران در حوزه مغز و علوم شناختی است.

این مرکز علمی از پنج بخش ساختار مغز، مغزهای متفاوت، مغز سلولی، مغزهای آینده و بخش شناختی تشکیل شده و با 19 ابزار و تجهیزات شامل سنجش اعصاب، شبیه سازی ام آر ای، بازی های شناختی، مغز شفاف، سیستم بینایی، تاریخچه شناخت مغز و دیگر حوزه های علوم اعصاب شناختی و دانش شناختی که توسط محققان کشور ساخته شده تجهیز و راه اندازی شد.

این پردیس در باغ کتاب در کنار دیگر مراکز علمی در زمین 600متری برای افزایش دانش و آگاهی اقشار مختلف مردم، دانشجویان و دانش آموزان به ویژه مقاطع متوسطه اول و دوم درنظر گرفته شده است.

هفته آگاهی ازمغز سال جاری برای چهارمین سال متوالی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سطح کشور برگزار می گردد.

علمی **9340** 1055

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 30 خرداد 1398 شناسه مطلب: 233

به "نخستین پردیس مغز وعلوم شناختی کشور راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پردیس مغز وعلوم شناختی کشور راه اندازی شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید