وام ودیعه مسکن به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش سافاری رو، روحانی جزئیات وام ودیعه مسکن را برای شهر های مختلف بین 15 تا 50 میلیون خاطرنشان کرد این وام به چه کسانی تعلق می گیرد و اقساط آن چقدر است؟

وام ودیعه مسکن به چه کسانی تعلق می گیرد؟

جهت دریافت خدمات طراحی سقف شیروانی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

خراسان نوشت: رئیس جمهور جزئیات جدید وام ودیعه مسکن مستاجران را که از هفته آینده به بانک ها ابلاغ می گردد، اعلام نمود. بر این اساس، این وام به افراد دارای حقوق ثابت یا تحت پوشش نهاد های حمایتی پرداخت می گردد. مبلغ این وام بسته به شهر سکونت، بین 15 تا 50 میلیون تومان متغیر است. ضمن این که نرخ سود آن 13 درصد است و با این حساب، مشمولان این وام باید ماهانه 90 تا 300 هزار تومان به بانک بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی در جلسه هیئت دولت از اعلام مقررات وام ودیعه مسکن مستاجران و ابلاغ آن به بانک ها در هفته آینده اطلاع داد و گفت: سقف این وام برای مستاجران تهرانی 50 میلیون تومان، شهر های عظیم 30 میلیون تومان و دیگر شهرها، 15 میلیون تومان است که با نرخ سود 13 درصد به مشمولان پرداخت می گردد. به گفته روحانی، دامنه پرداخت این وام به مستاجرانی که حقوق ثابت دارند یا تحت حمایت نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) یا سازمان بهزیستی قرار دارند، محدود شده است.

در خور ذکر است، علاوه بر شرایط جزئی تر این وام که قرار است در هفته آینده اعلام گردد، پیشتر وزیر راه و شهرسازی الگوی مصرفی مشمول وام را مشخص نموده و گفته بود که در تهران، مستاجران واحد های مسکونی کوچک تر از 75 متر و در دیگر شهرها، مستاجران واحد های کمتر از 90 متر مشمول وام ودیعه مسکن مستاجران خواهند شد.

طبق شرایط این وام، مستاجران باید در انتها مدت قرارداد که معمولاً یک ساله است، اصل وام را به بانک برگردانند. ضمن این که سود وام را نیز باید به بانک بپردازند. با این اوصاف جزئیات سود یک ساله وام و مبلغ اقساط ماهانه آن به صورت زیر در جدول قابل محاسبه است: در همین حال وزیر راه وشهرسازی نیز جزئیاتی از مصوبه وام اجاره مسکن بیان نمود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با بیان این که حدود 20 هزار میلیارد تومان منابع برای وام ودیعه در نظر گرفته شده است، گفت: خانوار های پنج نفره و بیشتر و همچنین خانه اولی هایی که تازه ازدواج نموده اند، در اولویت دریافت این تسهیلات هستند.

وی با اشاره به این که ودیعه مسکن به دو گروه تعلق می گیرد، شرح داد: کارمندان دولت و کارگرانی که حقوق بگیر ثابت هستند و خانوار های پنج نفره (پدر و مادر و سه فرزند) و بیشتر و همچنین خانه اولی هایی که تازه ازدواج نموده اند، در اولویت دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن هستند.

اسلامی ادامه داد: افراد واجد شرایط استفاده از این تسهیلات با دریافت نامه ای از محل کار های خود که تضمین نماینده کسر از حقوق ماهانه آن ها باشد، می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند و ضمانت بیشتری برای دریافت تسهیلات در نظر گرفته نشده است. اسلامی داشتن اجاره نامه رسمی معتبر را شرط دریافت یاری ودیعه مسکن برشمرد و گفت: خانوار های تحت پوشش سازمان های حمایتی همچون کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی نیز این تسهیلات را دریافت می نمایند که در مورد این خانوارها، پرداخت تسهیلات با هماهنگی سازمان های حمایتی است. وی توضیح داد: به زودی نحوه نام نویسی از متقاضیان ودیعه مسکن مستأجران اعلام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1150

به "وام ودیعه مسکن به چه کسانی تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام ودیعه مسکن به چه کسانی تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید