وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!

وبسایت جوان خودرو: کمپانی ناشناخته ای به نام Rivian اخیرا وانتی تمام الکتریکی با نام R1T معرفی نموده است که مشخصات آن برق از سرتان خواهد پراند!. وانتی که با وجود وزن 2.6 تنی، در 3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.

وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!

این وانت جذاب از 4 موتور الکتریکی در هر کدام از چرخ ها بهره می برد که بر روی پلت فرم اسکیت بوردی شاسی قرار گرفته اند. در این حالت تمام اجزای زیر بندی، موتور ها، ترمز و سیستم خنک کاری در زیر ارتفاع چرخ ها قرار می گیرند.

این سیستم به وانت R1T مرکز ثقل پایین تر و فضای بیشتر برای سرنشینان را هدیه می دهد. 3 آپشن مختلف برای باتری های این خودرو در نظر گرفته شده است. اولی پکیج 180 کیلووات ساعتی با رنج مسافتی 300 مایل، دومی پکیج 135 کیلووات ساعتی با رنج مسافت 400 مایل و آخری پکیج 105 کیلووات ساعتی با رنج مسافتی 235 مایل. تمام این آپشن ها به همراه گارد محافظتی ویژه در زیر خودرو، سیستم تهویه مناسب و الگوریتمی برای یادگرفتن نوع رانندگی راننده عرضه خواهند شد.

در آپشن 135 کیلوواتی تمامی موتورها با هم گشتاوری معادل 10,325 پوند بر فوت فراوری می نمایند!. البته معیار اندازه گیری این گشتاور برای هر چرخ بوده و با معیار اندازه گیری گشتاور خودروهای دیگر متفاوت است (تقریبا 800 پوند بر فوت). علاوه بر شتاب 0 تا 100 ای 3 ثانیه، شتاب گیری تا سرعت 160 کیلومتر بر ساعت هم کمتر از 7 ثانیه خواهد بود. اعداد و ارقامی که از شتاب گیری این وانت قدرتمند منتشر شده است را تنها در سوپر اسپرت های قدرتمند می توانیم مشاهده کنیم. از نظر سایز بدنه، این خودرو از نیسان ناوارا هم بزرگتر است و قابلیت کشیدن وزنی معادل 4,990 کیلوگرم را دارد.

سیستم تعلیق ریوین R1T هم در نوع خود جالب است. در قسمت جلویی از طبق های دوبل جناغی استفاده شده در حالی که در قسمت عقبی سیستم تعلیق با چند نقطه اتصال به کار گرفته شده است. سیستم کنترل هوشمند دینامیک، ضربه گیرهای سازگار و تعلیق بادی هم از دیگر نکات قابل توجه این وانت قدرتمند است. اگر قصد شیطنت در جاده های صعب العبور آفرودی را نداشته باشید، می توانید از سیستم خودران این وانت بهره ببرید.

تکنولوژی های رادار، دوربین های حرارتی، اولترا سونیک، لیدار و GPS، این خودرو را در زمره خودروهای هوشمند با تکنولوژی مرحله 3 قرار می دهد. از آنجایی که در زیر کاپوت موتوری وجود ندارد، فضای خالی قسمت جلو به 330 لیتر می رسد. کمپانی ریوین اعلام نموده که این وانت را تا سال 2020 وارد بازار خواهد نمود.

منبع: برترین ها
انتشار: بروزرسانی: 13 مرداد 1398 شناسه مطلب: 301

به "وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید