گفتگوی مهر با دختری که در 20 سالگی رکورددار بسکتبال ایران شد

به گزارش سافاری رو، به گزارش خبرنگاران، مسابقات حذفی لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور و تلاش تیم های کم شانس برای بقا در این رقابت ها با ثبت یک رکورد توسط دختر 20 ساله تهرانی همراه بود که تا به امروز هیچ بازیکن ایرانی دیگری حتی در بخش مردان پیروز به ثبت آن نشده است.

گفتگوی مهر با دختری که در 20 سالگی رکورددار بسکتبال ایران شد

کوادروپل دابل نام رکوردی است که ریحانه حشمتی بازیکن تیم مولتی کافه مشهد در جریان دیدار تیمش برابر گاز تهران به نام خود ثبت کرد و این یعنی ثبت چهار شاخص آماری دو رقمی در جریان یک دیدار بسکتبال که کمتر بازیکنی در سطح جهان پیروز به ثبت آن شده است.

در مورد رکورد کوادروپل دابل و سختی کار برای دستیابی به آن، همین بس که در لیگ معتبر و حرفه ای بسکتبال آمریکا (NBA) تنها 5 بار و توسط چهار بازیکن این رکورد ثبت شده است اما ریحانه حشمتی در دیدار تعیین کننده تیمش برای بقا در لیگ برتر یا سقوط از آن با 11 امتیاز، 10 ریباند، 10 پاس گل و 10 توپ ربایی آن را در اختیار گرفت و این گونه به ادامه حیات مولتی کافه در لیگ برتر کمک کرد.

این بازیکن بسکتبال بانوان کشور در حالی به عنوان اولین ایرانی صاحب رکورد دست نیافتنی کوادروپل دابل شد که تجربه ای از همراهی تیم های ملی ایران در میادین ندارد در حالی که خود را محق آن می داند.

ریحانه حشمتی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به عملکرد مولتی کافه مشهد در مسابقات باشگاهی سال جاری گفت: در رقابت های سال جاری عملکرد خوبی نداشتیم، دیدار برابر گاز هم آخرین فرصت و شانس ما برای حفظ موقعیت مان در لیگ برتر بود. به همین دلیل این بازی و نتیجه آن خیلی مهم و تعیین کننده بود. علاوه بر این طبیعی است که هر کدام از ما بازیکنان می خواستیم بهترین عملکرد ممکن را در این دیدار داشته باشیم و اینگونه نسبت به یکدیگر و مربیان مان ادای دین کنیم.

وی شرح داد: برای من هم این بازی و نتیجه آن اهمیت داشت. دلیلش هم بیشتر سرمربی تیم (سونیا فدایی) بود که مربی من در تیم تهران و مسابقات این استان هم است. می خواستم با تلاش و تاثیرگذاری لازم در جریان بازی به نوعی زحمات و تلاش های این مربی را جبران کنم.

حشمتی با بیان اینکه مجموع این عوامل انگیزه ام را برای دیدار فوق و نتیجه گیری در آن خیلی بیشتر کرده بود، ادامه داد: با همه اینها اصلاً فکرش را نمی کردم چگونگی حضور و عملکردم در این بازی منجر به ثبت رکورد کوادروپل دابل شود. این رکورد بزرگ و استثنایی است که دستیابی به آن کار هر بازیکنی نیست. هنوز باورم نمی شود که من پیروز شده باشم به عنوان اولین ایرانی این رکورد را در اختیار بگیرم.

دختر 20 ساله بسکتبال ایران که از 10 سالگی فعالیت در این رشته را آغاز کرد، گفت: تریپل دبل رکورد دیگری در بسکتبال است که مربوط به سه شاخص آماری دو رقمی می شود. گاهی به این فکر می کردم که یک روز این رکورد را بزنم اما اصلاً فکرش را نمی کردم که یک پله بالاتر بروم و به رکورد کوادروپل دابل برسم آن هم در این سن و سال.

حالا ریحانه محتشمی اولین رکورددار کوادروپل دابل در بسکتبال ایران است درحالی که تا پیش از این کمتر اسمی از او شنیده می شد و هیچ زمان هم در فهرست تیم های ملی یا پایه بسکتبال بانوان نبوده است. این بازیکن بسکتبالیست در واکنش به این موضوع گفت: من چند بار به اردوی تیم های ملی، سه به سه و تیم جوانان دعوت شدم اما هیچ وقت گزینه نهایی نشدم. آخرین بار برای مسابقات غرب آسیا به تیم جوانان دعوت شدم اما در ترکیب نهایی قرار نگرفتم. این اتفاق دو سال پیش افتاد و بعد از آن دعوت دیگری از من نشد و به همین دلیل هیچ بازی ملی در کارنامه ندارم.

وی شرح داد: البته خود را محق می دانستم که در ترکیب نهایی این تیم ها باشم اما حتماً نتوانستم نظر کادر فنی را جلب کنم که هیچ وقت جزو گزینه های نهایی نشدم. الان اما انگیزه های من متفاوت شده و تجربه هایم هم بیشتر؛ از این به بعد تلاشم برای رسیدن به ترکیب تیم ملی است و انجام بازی برای این تیم.

حشمتی در این زمینه گفت: حالا که رکورد این چنینی را در اختیار گرفته ام به توانایی خودم بیشتر ایمان آورده ام و اینکه با تلاش بیشتر می توانم نتایج بهتری کسب کنم. بنابراین از این به بعد اهدافم را با جدیت بیشتری دنبال می کنم. اینکه ملی پوش شوم و روزی هم به عنوان لژیونر در یک لیگ معتبر بازی کنم.

بازیکن لیگ برتری بسکتبال ایران همچنین در مورد شرایط تیم باشگاهی خود گفت: ما در تیم مولتی کافه مشهد در دقیقه 90 پیروز به حفظ سهمیه خود برای بقا شدیم. تیم ما خیلی دیر برای حضور در لیگ برتر اقدام کرد و به همین دلیل در طول بازی ها نتوانست نتایج دلخواه را کسب کند. اما از اینکه در نهایت این تیم را در لیگ برتر حفظ کردیم حس خوبی دارم به خصوص که برای من با رکوردشکنی همراه شد.

حشمتی در مورد برنامه خود برای ادامه حضور در مسابقات باشگاهی کشور گفت: چند سال است که با تیم تهران و زیر نظر مربی همیشگی ام (سونیا فدایی) در مسابقات کشوری شرکت می کنم. در لیگ برتر هم با همین مربی در ترکیب مولتی کافه قرار گرفتم اما فکر می کنم برای فصل بعد مسابقات یک تیم تهرانی را انتخاب کنم. البته من با همین مربی کارم را ادامه می دهم و هر کجا او باشد، می روم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1635

به "گفتگوی مهر با دختری که در 20 سالگی رکورددار بسکتبال ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی مهر با دختری که در 20 سالگی رکورددار بسکتبال ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید