آرامش در بازارها، ثبات قیمت ها و کاهش تورم

به گزارش سافاری رو، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماه های اخیر از یک طرف و گشایش های آغاز شده در خصوص برخی منابع بانک مرکزی، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر در بازارها، ثبات قیمتها و کاهش تورم باشیم.

آرامش در بازارها، ثبات قیمت ها و کاهش تورم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، دکتر عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

امروز، وعده الهی تحقق یافت و دشمن شماره یک مردم ایران با آبروریزی مطلق به انتهای پرونده رذالت بار خود رسید.

از 15مرداد 97 که تحریم ها وفشار حداکثری آغاز شد، تا 15 آبان که تحریم بانک مرکزی و بانک های کشور را شامل شد، بی سابقه ترین تحریم غیرقانونی وضع شده علیه اقتصاد کشورمان بود. تاحدی که هیچ یک از بخشهای اقتصاد و تجارت خارجی ایران نبود که مشمول تحریمها واقع نشده باشد.

در سال 98 و سال 99 (تا به امروز) درآمد ناشی از صادرات نفت ایران جمعاً کمتر از 20 میلیارد دلار و دسترسی بانک مرکزی به آن نیز بسیار کمتر بود. این در حالی است که درآمدهای ارزی سالانه ناشی از صدور نفت، در سالهای قبل، همراه با دسترسی به آن، سالانه بیش از 40 میلیارد دلار بوده است.

بی شک ملت بزرگ ایران، با مقاومت تحسین برانگیز و علیرغم سختی ها و مسائل ناشی از گرانی ها، عمدتاً برخاسته از آثار تحریم ها، پیروز این میدان است.

با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماههای اخیر ازیکطرف و گشایش های آغاز شده در خصوص برخی منابع بانک مرکزی، همانگونه که قبلاً اعلام کردم، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر دربازارها، ثبات قیمتها و کاهش تورم باشیم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1548

به "آرامش در بازارها، ثبات قیمت ها و کاهش تورم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرامش در بازارها، ثبات قیمت ها و کاهش تورم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید