تلفات انفجار کابل به 50 کشته و 100 زخمی افزایش یافت

به گزارش سافاری رو، وزارت کشور افغانستان اظهار داشت که شمار تلفات حمله مرگبار بر یک مدرسه دخترانه در غرب شهر کابل به بیش از 50 کشته و 100 زخمی افزایش یافته است.

تلفات انفجار کابل به 50 کشته و 100 زخمی افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت کشور افغانستان خاطرنشان کرد که شمار تلفات حمله مرگبار بر یک مدرسه دخترانه در غرب شهر کابل به بیش از 50 کشته و 100 زخمی افزایش یافته است.

طارق آرین، سخن گوی وزارت کشور گفته است که کشته شدگان دانش آموزان این مدرسه و ساکنان محل حادثه بوده اند.

آرین افزوده که این آمار نهایی نیست و امکان افزایش آن وجود دارد.

از سویی هم، سخن گوی وزارت کشور تأکید کرد که این حمله توسط جنگ جویان گروه طالبان راه اندازی شده بود.

به گفته وی، در حالی که مکان های آکادمیک مصونیت جنگی دارد، اما این گروه از این مناطق به عنوان اهرم فشار بر مردم و دولت افغانستان استفاده می نماید.

طارق آرین گفته است که مشابه این حملات نشان می دهد که گروه طالبان مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد، اما به صورت مستقیم در آن دست دارد.

او افزوده است: طالبان برای برعهده دریافت مسئولیت حملات تروریستی دو برنامه متفاوت دارند: اینان حمله به اماکن نظامی را مستقیما برعهده می گیرند و زیر بار پذیرفتن مسئولیت اماکن غیرنظامی نرفته و آن را انکار می نمایند.

از سویی هم، سخن گوی وزارت کشور گفته که این حادثه ناشی از انفجار یک خودرو بمب گذاری شده و انفجار دو حلقه مین تعبیه شده در منطقه صورت گرفته است.

به گفته وی، خودرو بمب گذاری شده در هنگام خارج شدن دانش آموزان از مدرسه منفجر شده و لحظاتی پس از آن دو مین تعبیه شده نیز منفجر شده است.

فرد یا گروهی تا به امروز مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است، گروه طالبان دست داشتن در این حادثه را رد نموده است.

این حمله با واکنش های گسترده داخلی و بین المللی به همراه بوده است. غنی، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری و شماری از شخصیت های سیاسی کشور این حمله را محکوم نموده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز با ابراز مراتب انزجار از این اقدام تروریستی که افراد عادی خصوصا دانش آموزان و دانشجویان را مورد حمله قرار داد، به بازماندگان قربانیان این حادثه تسلیت گفت و برای مجروحان این اقدام تروریستی سلامتی مسئلت کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1806

به "تلفات انفجار کابل به 50 کشته و 100 زخمی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات انفجار کابل به 50 کشته و 100 زخمی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید