خبرنگاران سرنوشت نامعلوم شرایط سلامت تیم حفاظتی ترامپ

به گزارش سافاری رو، تهران- خبرنگاران- ترامپ در حالی روز گذشته با نقض دستورالعمل های بهداشتی با سوار بر ماشین میان حامیان خود رفت که سرویس مخفی آمریکا از سرنوشت شرایط سلامت تیم حفاظتی ترامپ که همراه وی بوده اند خودداری می کند.

خبرنگاران سرنوشت نامعلوم شرایط سلامت تیم حفاظتی ترامپ

به گزارش خبرنگاران از شبکه ان بی سی، رییس جمهوری آمریکا در حالی روز یکشنبه با خروج از بیمارستان والتر رید به جمع هواداران خود رفت که هیچ خبری در مورد سرنوشت تیم حفاظتی وی که در ماشین با وی بوده اند نیست و معین نیست که آیا آنان هم اکنون در قرنطینه به سر می برند یا نه؟

سخنگوی سرویس مخفی آمریکا در پاسخ به این سوال به شبکه ان بی سی گفت: سرویس مخفی درباره شرایط محافظان و روشهای خاص در مورد ماموریت محافظتی مصاحبه نمی کند.

در هفته گذشته نیز بعد از آنکه آزمایش کرونا ترامپ مثبت اعلام شد، سرویس مخفی آمریکا در مورد آنکه چه تعداد از کارکنان این بخش گرفتار کرونا شده اند، هیچ اطلاع رسانی انجام نداد.

سرویس مخفی آمریکا نهادی امنیتی تحت نظارت دولت فدرال ایالات متحده است که علاوه بر حفاظت امنیتی از جان دولتمردان بلندپایه این کشور و شخصیت های عالی رتبه خارجی مقیم یا میهمان در ایالات متحده، مسوول مقابله با تخلفات مالی عمده و جعل اسکناس واحد پول آمریکا است.

خودداری سرویس مخفی آمریکا در مورد انتشار شرایط سلامت کارکنان این بخش امنیتی در حالی صورت می گیرد که وزارت امنیت داخلی آمریکا و سازمان اجرایی مهاجرت و گمرک تا کنون بارها در مورد شرایط سلامت و شمار کارکنانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند اطلاع رسانی کرده اند.

با خروج ترامپ از بیمارستان و ملحق شدن به هواداران، جیمز فیلیپس از پزشکان بیمارستان والتر رید درباره این اقدام ترامپ به سی ان ان گفت: این نقض آشکار دستورالعمل های مرکز کنترل و پیش گیری بیماری آمریکا (CDC) می باشد.

این پزشک آمریکایی اضافه کرد: چه با ماسک و چه بدون ماسک قرار دریافت درخودرویی که دیگر محافظان ترامپ نشسته اند کاری مخاطره آمیز بوده است، چراکه این ویروس از سوی فرد مبتلا در در محیط بسته این خودرو به گردش در آمده و دیگر افراد حاضر در آن نیز درمعرض خطر ابتلا به این ویروس قرار می دهد.

وی گفت: این افراد نیز مظنون آلوده شدن به کووید-19 بوده و باید به مدت دوهفته در قرنطینه به سر برند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1355

به "خبرنگاران سرنوشت نامعلوم شرایط سلامت تیم حفاظتی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرنوشت نامعلوم شرایط سلامت تیم حفاظتی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید