رشد مالی چین کندتر شد

به گزارش سافاری رو، اقتصاد چین در ماه اوت کندتر شد. شرایط ضعیف داخلی، افزایش درگیری های تجاری با آمریکا و بدتر شدن تجارت دنیا، همه باهم دورنمای رشد مالی را پایین آورده اند.

رشد مالی چین کندتر شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، اقتصاد چین در ماه اوت کندتر شد. شرایط ضعیف داخلی، افزایش درگیری های تجاری با آمریکا و بدتر شدن تجارت دنیا، همه باهم دورنمای رشد اقتصادی را پایین آورده اند.

اقتصاددانان بلومبرگ نشانه های اولیه را از بازارهای اقتصادی و کسب و کارها جمع آوری نموده اند که نشان می دهد حساسیت در میان مدیران فروش و بازار سهام پایین آمده و صادرات چین رو به کاهش است. ولی اطمینان کسب و کارهای کوچک برای اولین بار طی پنج ماه بهبود یافته که نشان می دهد احتمالاً اقدامات اولیه موثر بوده اند.

با بدتر شدن درگیری های تجاری و تضعیف ارزش یوان تا سطح 7 در برابر دلار، سیاست گذاران اقداماتی برای حمایت از اقتصاد شامل کوشش برای پایین آوردن هزینه وام گیری و تشویق به مصرف در پیش گرفته اند.

اولین اطلاعات رسمی از ماه اوت در روز شنبه پس از اعلام شاخص مدیران خرید منتشر خواهد شد. اقتصاددانان انتظار دارند شاخص فراوری پس از رشد فراوری صنعتی در جولای همچنان کند گردد.

درگیری های طولانی مدت تجاری همچنان بر چین و کشورهای نزدیک که برای کارخانه های آن کالا تامین می نمایند تاثیر می گذارد. محموله های ارسالی از کره جنوبی در بیست روز اول اوت نسبت به سال گذشته 13.3 درصد کاهش یافته است. شرایط گزارش شده توسط مدیران فروش به پایین ترین حد طی شش سال گذشته رسیده که دلیل آن ضعف اطمینان تجاری، کند شدن رشد بازار و فروش و کاهش حاشیه های سود است.

به گفته اقتصاددانان ،فشار بر بانک مرکزی چین برای تسهیل سیاست پولی رو به افزایش است. فراوری صنعتی و نرخ بیکاری در محدوده ای قرار گرفته که احتیاج به دخالت بانک مرکزی است و بازگشت رکود به کارخانه ها هم نشان می دهد حمایت بیشتری ضروری است.

در این بین، به گفته اقتصاددان های استاندارد چارترد، شاخص کسب و کارهای کوچک در ماه جاری تا 54.5 بالا رفته که بیشتر از 53.8 ماه جولای است. شرکت های کوچکی که در داخل متمرکز هستند شرایط بهتری نسبت به شرکت های صادراتی دارند. عملکرد فعلی آن ها و دورنمای شان در ماه اوت افزایش یافته است.

بیشتر اتفاقاتی که می افتد بستگی به اقدامات دولت دارد.لری هو، سرپرست اقتصاددانان چین در شرکت مک کواری سکیوریتیز در هنگ کنگ در یادداشتی نوشت: با وجود خطرات جنگ تجاری چین و آمریکا در ایجاد یک رکود، کند شدن رشد اقتصادی و تضعیف یوان، ما نمی خواهیم آنقدر ها هم در خصوص بازار بدبین باشیم چون معین نماینده نهایی تنها سیاست است. اگر اوضاع همچنان بدتر گردد، انتظار داریم سیاستگذاران اقدامات محرک اقتصادی انجام دهند و از شدت جنگ تجاری بکاهند.

123

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 436

به "رشد مالی چین کندتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی چین کندتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید