تثبیت وضع مالی نخستین اقدام رئیس جمهوری آینده

به گزارش سافاری رو، با توجه به شرایط کنونی و اوضاع و احوالی که ملت و دولت دارند، تصمیم گیری مالی برای رئیس جمهوری بسیار مهم است.

تثبیت وضع مالی نخستین اقدام رئیس جمهوری آینده

به نظر می رسد نخستین اقدامی که رئیس جمهوری باید انجام دهد، تثبیت کردن شرایط مالی است. در واقع می بایست برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت داشته باشد و در وهله نخست باید کوشش کند که شرایط نامناسب قیمت ها را که بسیار نوسان دارند به ثبات برساند و برای کاهش تورم برنامه ریزی داشته باشد.

به عبارت دیگر همان طور که رئیس دولت سیزدهم تأکید نموده اند تورم را در سال نخست به نصف برساند.بحث دیگر در این راستا که باید انجام گردد، توجه به موضوع بیکاری است که باید رئیس جمهوری سعی کند سرمایه گذاری داخلی و خارجی را در کشور جاری کند. یعنی با ایجاد ارتباط و تعامل مناسب با کشورهای منطقه و دنیا مردم و سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری کند.

بعلاوه در حوزه عدالت اجتماعی که شرایط آن کمی نامساعد شده است، باید بین اقشار و گروه های عایدیی عدالت اجتماعی را بیشتر کند. البته موفقیت در این بخش مستلزم آن است که در مرحله نخست رشد مالی کشور را بالا ببرد که این کار با سرمایه گذاری داخلی و خارجی امکانپذیر است و این رشد مالی باید تا سال 1404 سامان بگیرد و عایدی سرانه مردم افزایش یابد و شرایط رفاهی مردم تغییر کند.

اقدام مهم دیگری که باید رئیس جمهوری بدان توجه کند، این است که به شرایط کرونایی کشور بیشتر اهمیت دهد چرا که کشور در شرایط نامناسبی در این زمینه قرار گرفته است. وزیر بهداشت فعلی دراین زمینه حرف های غیرواقعی زده است که به اعتقاد من صحبت های غیرکارشناسی بوده است باید صندلی ما خیلی بهتر از این ها می بود. مردم ما مستحق خدمات بهتر و بیشتری هستند. ما در کشور ظرفیت های بسیار بالایی داریم که باید با برنامه ریزی و سرمایه گذاری از آنها استفاده بهینه داشته باشیم.

علاوه بر این منابع پتروشیمی، طبیعی، نیروی انسانی و نیروهای جوان تحصیلنموده و تاریخ و تمدن بسیار غنی داریم که می بایست وضع مان خیلی بهتر از این ها می بود و امیدوارم که رئیس جمهوری آینده بتواند پیشنهاداتی را که مطرح شد انجام دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1890

به "تثبیت وضع مالی نخستین اقدام رئیس جمهوری آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تثبیت وضع مالی نخستین اقدام رئیس جمهوری آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید