موافقت کمیسیون اجتماعی با تحقیق و تفحص از شستا و صندوق بازنشستگی صداوسیما در صحن علنی مجلس

به گزارش سافاری رو، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با تحقیق و تفحص از شستا و صندوق تامین اجتماعی بازنشستگی صداوسیما در صحن علنی مجلس اطلاع داد.

موافقت کمیسیون اجتماعی با تحقیق و تفحص از شستا و صندوق بازنشستگی صداوسیما در صحن علنی مجلس

کیومرث سرمدی واله در گفت و گو با خبرنگاران، در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: جلسه امروز دو دستور کار داشت که یکی بحث تحقیق و تفحص از شستا (شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی) بود و با دعوت از رئیس سازمان تامین اجتماعی و رئیس شرکت شستا موارد مورد تحقیق و تفحص در 10 بند مطرح شد.

وی در ادامه توضیح داد: مباحثی مانند انتصابات با صلاحیت های غیر حرفه ای و استفاده از افراد غیر توانمند و کارشناس در پست های مختلف، عملکرد غیر شفاف شستا که بزرگترین شرکت اقتصادی سازمان تامین اجتماعی است و بی عدالتی در توزیع خدمات درمانی اعم از ضعف ارائه خدمات در بیمارستان های شهرهای دور و تمرکز امکانات در تهران از جمله این موارد بود که مورد سوال نهاده شد. بعلاوه ضعف در مدیریت در بعضی از استان ها و عدم عدالت در پرداخت های داخل سازمان و اختلاف فاحشی که بین پرداخت های مختلف وجود دارد از دیگر موضوعات مطرح شده در این رابطه بود.

نماینده مردم اسدآباد در ادامه بیان نمود: یکی دیگر از محورهای این تحقیق و تفحص اعمال نظر غیر کارشناسی درباره ازکارافتادگی ها بود به این نحو که در مواردی بعضی از افراد که واقعا ازکارافتاده هستند اینگونه تشخیص داده نمی شوند و بعضا افرادی که ممکن است مسائل آنها در حد از کار افتادگی نباشد، ازکارافتاده محسوب می شوند.

سرمدی محور بعدی این تحقیق و تفحص را عدم حمایت از کارگران ساختمانی و فرشبافان و بالطبع اقشار آسیب پذیر تحت حمایت این سازمان برشمرد و گفت: بحث آخر نیز فقدان اطلاع رسانی به موقع از ورود شستا به بازار بورس و سرمایه بود. اینها مواردی بود که مطرح شد و شخص متقاضی تحقیق و تفحص توضیحات لازم را ارائه کرد و مسئولین هم به دفاع و ارائه گزارش لازم پرداختند که در نهایت با رای مخفی اعضای کمیسیون اجتماعی این تحقیق و تفحص رای آورد که در صحن علنی مجلس مطرح گردد.

وی در رابطه با دستور دوم جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستور بعدی در رابطه با تحقیق و تفحص از صندوق تامین اجتماعی بازنشستگی صداوسیما بود که چند محور داشت. از جمله درآمدهای ارزی، ریالی، هزینه ها و واردات آنها تا نحوه فروش املاک و مستغلات و نحوه جذب نیرو در این صندوق، بحث اخذ ارز 4200 به مبلغ اخذ شده و نحوه هزینه کرد آن و حضور بعضی از نمایندگان ادوار و بازنشستگان کشوری در این صندوق مورد تحقیق و تفحص نهاده شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: این موضوع نیز با بیان نماینده تحقیق و تفحص و دفاعی که مسئولین این صندوق از صداوسیما داشتند، در نهایت با اجماع نمایندگان کمیسیون اجتماعی این موضوع نیز رای مثبت گرفت و قرار شد آنالیز و ادامه کار در صحن علنی مجلس پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1999

به "موافقت کمیسیون اجتماعی با تحقیق و تفحص از شستا و صندوق بازنشستگی صداوسیما در صحن علنی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت کمیسیون اجتماعی با تحقیق و تفحص از شستا و صندوق بازنشستگی صداوسیما در صحن علنی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید